Avatar uživatele
tornadolou

Pořád se mi zdá sen ve kterém v nějaké vážné situaci nebo v ohrožení života se mi stane něco s hlasem a nemůžu mluvit.

Docela by mě zajímalo jestli se někdy někomu zdá něco podobného a coby to mohlo z psychologického hlediska znamenat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Terryle před 4526 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
VampGirl

S tímhle jsem měla také problémy, ale spíše v dětství. Jeden sen se mi opakoval a byl celkem děsivý. Jako malá jsem se hrozně bála kostlivců a jako naschvál se mi o nich pořád zdálo. Ale pak z ničeho nic to přešlo a od té doby se mi o tom nezdálo. Myslím, že to může být jen takové období nebo by vám možná mohla pomoci drobná změna životosprávy. Třeba nevečeřet příliš pozdě večer nebo si před spaním vyvětrat…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

To je normální a nejen ve snu.
Může to být reakce na nějakou životní situaci, nad něčím podvědomě přemýšlíte apod. Někdy i příznak přicházející nemoci – třeba nachlazení apod. Zkusit se těmito sny moc nezabývat není moc od věci. Moje zkušenost je, že mnoho snů je reakcí na nějaký prožitek, film, rozhovor, situaci v okolí kterou jsem slyšel vypravovat apod. Dají se často rozumně vysvětlit jako odezva na něco. Hlavně se nezabývat snaři apod., může o být někdy i zavádějící.
Nejsou lepší nějaké příjemné erotické sny?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Taky už se mi něco podobného zdálo – měla jsem sen, že mě někdo přepadl a chtěl znásilnit. Úplně přesně si dodnes pamatuju pocity a myšlenky v tom snu. Chtěla jsem se bránit, ale nemohla jsem se hnout a chtěla jsem řvát /o pomoc, nebo aspoň násilníkovi šíleně sprostě vynadat/, ale nemohla jsem ani promluvit. V tom snu jsem si myslela, že bych nikdy nečekala, že zrovna mě ochromí strach…
Od toho snu se trošku víc vyhýbám rizikovým situacím – nechodím úplně sama přes pustá místa a tak. Možná je někde v podvědomí schovaná naše reakce na ohrožení, o které většinou nevíme… a můžeme si myslet, že bychom reagovali jinak.
Nebo to je projev nějakého skrytého sebepodceňování – podvědomě si nevěříme a proto máme v podvědomí strach, že bychom nedokázaly v krizi rázně jednat. Ale vážně jen hádám, nejsem psycholožka…
Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, zdává se mi to i v jiných snech, kdy sice nejde o život nebo zdraví mně, ale cizím lidem. Buď pak nejsem schopná jednat a rozhodnout se, nebo je např. obsazená telefonní linka na záchranku.

venkovan: Myslím, že zrovna tohle není typ snů, který by vycházel z něčeho „aktuálního“ – ze špatného filmu nebo z přejedení. Tyhle „hluboký“ sny, hlavně pokud se vracejí po delší dobu, vychází asi odněkud z podvědomí a jejich zdroj tam je dobře uložený. Můžou vzniknout rychle, ale ne „jen“ z jídla /mám jeden typ snů, který se mi vrací už několik let a úplně přesně vím, která konkrétní událost je odstartovala/. Ale vracejí se podle toho, v jaké je člověk zrovna situaci – pokud je v nejistotě nebo ve stresu, můžou se mu zdát častěji. Ozkoušeno a vypozorováno na vlastní osobě :o}

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To záleží co se děje s částí mozku která kontroluje tu část která je zodpovědná za řečové centrum, nevím na které straně je. Takže něco analyzuje a není schopno sdělit co se děje. Stačí se zaposlouchat do podmanivých esoterických tonů, uklidnit se, pak zvelebit duši spánkem. Já míval sny opačné, než bych si přál: měl bych létat v nebi, zatím vím, že to bylo o tmavých hrobech kde bylo málo místa abych vylezl, kolem kosti a z oken se dívali ti, co se do hrobu chystali. Byla tam tma a vlhko. To je pěkný odpočinek.
Ale ty to můžeš napravit. Připrav se do klidné fáze, do polosnění, kdy už skoro usínáš, v té fázi kdy věříš tomu co vnímáš jako pozorovatelka snů. V té chvíli si uvědom, že vlastně nemusíš nic říkat. Že se sama chopíš chvíle situace a ty budeš ta, která bude určovat následující události. Že ti, kteří by slyšeli tvůj hlas jsou ti, kteří jsou ti k pomoci a to jsou vlastně ty. Že můžeš mluvit, když sama chceš. A když vyslovíš myšlenku, hovoříš. A ti, kdo slyší, jsou ti, co tě poslechnou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek