Zlatý

Pomůžete mi vymyslet jména pro čerty?

Vyrábím "čertovské lucerny" - skleněné svítilny, na kterých je ručně namalovaný čert a plameny. Dovnitř se dá svíčka a děti, které půjdou za čerty, je mohou nosit a vylepšit si tak kostým.
Mojí dceři se moc líbí, ač jsou teprve rozdělané. Už teď neví, kterou si vybere :-)
Jelikož každý čert se mi ale povede jiný, jeden je mladý, druhý s plnovousem, mám tam i čertici, napadlo mne, že každému čertovi dám jméno. Mám jich asi 10 a napadá mě leda tak Satanáš či Lucifer - nenapadá Vás jméno pro další čerty?
Díky :-)
Doplňuji:
Děkuju moc všem, většinu jmen určitě použiju a na dno svítilen je napíšu, aby děcka věděla, jaký čert jim svítí :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Myslím, že čerti mohou mít jakákoli jména. Z jedné Drdové pohádky se čert jmenoval Mates.
Další by mohly být Barnabáš, Anaras, Cerax a určitě se najdou desítky a nejen jedna podobných jmen

Další odpovědi:

Deli , me hned napadlo ... zacina to na A. a pred tim je Dr. ... , ale bojim se to tady napsat :-) ... a pssst ! Nesmi se to ten muj cert dozvedet. :-o -iv-

Bronzový

Uriáš, Paroubík (ten bude s bradavicí), Mefisto, Bertík, Damian, Belzebub, Apollyon, Azrael, Pekelník, Infernice, Runzefal, Beltebor, Kleofáš..

Deli, až budete mít lucerničky hotové, moc prosím prosím o odkaz. Vyrábíte úžasné výrobky. Prezentujte je i na fleru - i tam lze prodávat.

Zlatý

třeba něco ještě použiješ
Lucifer
Belzebub
Pekeláč
Roháč
Ašmodj
Samael
Belial
Mefistofeles
Rohatice
Belzebubka
Luciáška
Džamila
Aranka
Eržika
Jolana

Dobrý seznam všech jmen "čertů" je v Satanské Bibli od Antona Szandora LaVeye.

Diskuze k otázce

Zlatý

Deli

-iv-, tak to určitě použiju! :-))))

anonym

:-)

Zlatý

Deli

Fablen, dělám je pro místní děti, ale uvidím, jestli se budou líbit, udělám jich klidně víc :-)
Ozvěte se mi na mail, můj je veřejný, až budu mít nafocené, pošlu Vám odkaz.
Moc mě to baví, maluju i skleněné hrnečky - veselé ovoce, dřív jsem dělávala suché vazby, modelařila jsem - papírové hrady, domky ze špejlí... Dnes už na to není tolik času, ale v létě jsem si pořídila prvně vypalovací barvy na sklo a od té doby pomaluju každou starou rexovku :-))

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.