Zlatý

Pomůžete mi se slovní úlohou mé dcery? Jsem se do toho zamotala a nejsem si jistá, jak to je.... Děkuji.

Kolik dětí je v rodině, jestliže Martin říká: Mám tolik bratrů jako sester.
A jeho sestra říká: Mám dvakrát tolik bratrů jako sester.

Doplňuji:
Ano, je to primitivní. Odpověď jsem věděla hned, pak jsem se ale do toho nějak zabrala, abych si byla jistá... a teď už si nejsem jistá ani kolik sester mám já sama. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Pokročilý

4 bratři a 3 sestry, celkem tedy 7 děcek.
Jak na to přijitít?
Buďto to budeš zkoušet - tedy vymyslíš čísla, která vyhovují první podmínce a ověřuješ, jestli platí podmínky druhá.
Nebo sestavíš nějaký rovnice, jako třeba toto:
b-1=s
2*(s-1)=b
http://www.wolframalpha.com/…

Další odpovědi:

Pokročilý

Bratry označíme jako x, na druhou rovnici dosadíme číslo 2, což se rovná dvojnásobku bratrů.

Rovnici ani nemusíme počítat - vyjde nám x = 2.

Bratři jsou dva, sestra je jedna.

Když Martin říká, že má tolik bratrů, jako sester, tak nepočítá sebe, tudíž říká, že má jednoho bráchu a jednu sestru. Jeho sestra má bratra Martina + jednoho dalšího. :-)

Mimochodem M. - tuhle odpověď po tobě nikdo nechtěl, když nechceš poradit, když si někdo neví rady, tak neodepisuj, nebo když to víš, a je to pro tebe tak strašně primitivní, tak napiš, jak to je. O poučování tu nejsme, k tomu když nás požádá někdo, jako je Deli a víme, že opravdu nedělá svůj domácí úkol a také ráda pomůže.

Bronzový

Vždyť je to primitivní.
Doplňuji:
Anuket: A po tobě nikdo nechtěl, aby jsi reagovala. Pokud se to nebude někomu líbit, tak to - samozřejmě, jak neobvykle - smaže. Tím jsem jen chtěla trochu naznačit, že není v čem se zamotat.
A ne, nenapíšu výsledek, protože na tohle zde nejsem. Nestarám se ani o to, kdo je zlatý či stříbrný, tudíž na každého stejně. K úkolům jsem maximálně jen dopomohla, jenže v tomhle se to podle mě ani nedá bez výsledku. Řešení jsem zde nikdy nepsala a ani to neplánuju, i kdyby to bylo 1+1.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.