Nejsem si jistý, poradíte? Děkuji.

Slunce se s/zhlíželo v rybníce, který byl plný ryb.

Dívá se slunce shora, nebo se prohlíží ve vodě?

Nejlepší odpověď
Pájo

Slunce se zhlíželo v rybníce… (zhlíželo se v něčem, jako v zrcadle).

Další odpovědi
bolak

Shlížet – je zezhora dolů > Slunce shlíželo na lidi.

Vzhlížet – je zdola nahoru > Lidé vzhlíželi ke slunci.

Zhlížet – je sledovat se někde v něčem > Slunce se zhlíželo se v rybníce.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=zhl%­C3%AD%C5%BEet%20se&ref=­shl%C3%AD%C5%BE­et

Michal Kole

Já myslím, že vz- protože je to směr vzhůru, slunce je nahoře s se dává pokud je směr dolů nebo dohromady, z pokud je směr vodorovný

Sůwa

shlížet – vid nedokonavý – od někud směrem dolů
shlédnout vid dokonavý
zhlížet se – v něčem /někom nedok.
zhlédnout se v něčem/někom dok.

zden28

Čeština je věda, která se naučit nedá. Hlavní je, že si všichni rozumíme :)