Roman71

Pomůže čistá instalace ke zrychlení Windows 10?

Asi před měsícem jsem povýšil Windows 7 Profesional na Windows 10 Pro jen z důvodu nevydařené podstrčené aktualizace, která mi vždy na téměř půl hodiny vyřadila původní Windows 7 z provozu. Udělal jsem tedy upgrade z Windows 7 na Windows 10 za běhu systému. Nyní zjišťuji, že to s rychlostí Windows 10 není tak úplně to „pravé ořechové“ jako s Windows 7. Podotýkám,že ke všemu jsou funkční ovladače.

Doplňuji specifikace PC:
CPU AMD FX™-4300 Quad-Core 3.80GHz
8GB RAM
GeForce GTX650 1GB
500GB Seagate HDD

Pomůže ke zrychlení čistá instalace Windows 10 Pro, nebo bude lepší se vrátit k Windows 7?

Odpovědi
ivzez

Počítač neposoudím, ale s Windows 10 mám zkušenost na PC
přes cca 8 let starém s pouhými 2 GB RAM.

Po upgrade jsem nainstalovala čistou verzi a Desítky fungují bez problému.
Jestli o Desítky stojíte, zkuste tu čistou instalaci.

anonym

předpokládám že spíš o desítky nestojíte protože s win 7 to podle vašich slov fungovalo lépe. Nemusíte mít obavu že downgradem o něco přijdete, microsoft stejně mezi jednotlivými verzemi nic zásadního nevylepšuje a třeba konkrétně verzi 10 tlačí mezi lidi jen proto aby lépe zpropagoval svoje online služby typu onedrive, skype, bing a windows store … které stejně neptří mezi nic bez čeho by se člověk neobešel a obvykle existují i daleko lepší alternativy.

Takže pokud máte pocit že je lepší nainstalovat sedmičky, směle do toho, rozhodně tím nic nezkazíte. Jen každou výzvu k povýšení na 10 nezapomeňte odmítnout s tím že tlačítko/odkaz k odmítnutí bývá obvykle maličkým písmem někde úplně dole 🙂