Naty777

Pomoct z matikou, co znamená tato věta?

Ahoj v matematice mám takovou větu: ,,Hranol s podstavou kosodélníka se a stranami 7 a 5cm, výškou na delší stranu 4cm, je vysoký 1dm.

Nechápu tu větu s tou výškou, Jako co má ty 4cm, Co to je? :(

Předem moc děkuji za všechny odpovědi
Doplňuji:
Já nevím co jsou ty 4cm

Nejlepší odpověď
Dochy

1dm je výška hranolu. 4cm se vztahuje k podstavě. Takže kosodelník se stranami 7 a 5 cm a vzdálenost mezi těmi delšími stranami je 4cm.

Další odpovědi
Larissa

Pokud víš, co je to „výška“, „delší strana“ a „4 centimetry“, neměla bys mít problém.
Doplňuji:
jo, http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%BD%C­5%A1ka_%28geo­metrie%29#V.C3­.BD.C5.A1ky_r­.C5.AFzn.C3.BDch_ge­ometrick.C3.BDch_­.C3.BAtvar.C5­.AF

4 cm jsou vlastně „délka“ výšky. 😉

quentos

k doplnění: 4 cm je délka výšky spuštěné na delší stranu.