Chandler

Pomluvy ..

jen takovej dotaz ..když jsou na jednom foru o mě pomluvy (kde je prezentováno dokonce i jméno s fotkou), stačí to nahlásit na telekomunikační úřad ?

Děkuji předem za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
niobe

Dotyčného můžeš popř. zažalovat za poškození dobrého jména, třeba pokud jsi firma, je to potřeba… Ale jednodušší je napsat správci té internetové stránky, že jsi to Ty a že někdo poškozuje Tvé jméno, Tvoji osobu, vyfotit se např. s aktuálním datem a jménem stránky, kde je to uveřejněné, aby vážně věděli, že jsi to skutečně Ty, a oni to vymaží, není problém, já sama jsem toto jednou řešila.

Další odpovědi
anonym

Zkus se lidsky domluvit. Dokaž že na tento sofistikovaný postup řešení problému máš.

Jak vzdálená je ti představa že nad malicherným sporem mávneš rukou, omluvíš se za vlastní drzosti a nadávky a spor definitivně urovnáš ?? 🙂

Eventuálně se domluv s administrato­rem/moderatorem fora.. obvykle by neměl mít problém rozumnému požadavku na úpravu obsahu fóra vyjít vstříc.

//

protože si ale neuvedl o jaké osobní informace a pomluvy se konkrétně jedná pak je těžké posoudit oprávněnost takového nároku.

PostApMan

Tak jednoduché to nebude, internet spadá pod jiná ustanovení. Jestli máte v plánu podat trestní oznámení, tak bych se předem informoval u právníka, popřípadně odpovědného policisty jak to s tím internetem a našimi zákony je.

Bumbes

Zveřejnit tvoje urážlivé e-maily plné sprostých výrazů není trestné.
Trestný naopak je obsah a četnost těchto e-mailů tzv. Stalking, a prodej nelegálních kopií seriálu Přátelé.