michallella

jak řešit pomluvu?

Dobrý večer. Chci se zeptat zda je právně napadnutelné zveřejnění soukromé konverzace na sociální síti a dá se považovat za pomluvu když se tam řeší má osoba jmenovitě a já jakožto skupinou blokovaná osoba se nemohu jakkoli vyjádřit ani číst co tam o mě píšou nebýt kamarádky která zatím ve skupině o 5247 lidech zatím je? Děkuji moc za odpověď.
Doplňuji:
zveřejnění konverzace zajisté pomluva je neboť není úplná tudíž zkreslená a hlavně nejde jen o tu konverzaci zveřejněnou nýbrž o tu co vesele pokračuje pod tím a aniž by mě lidé znali smýšlí o mé osobě zle k čemuž jsou svým způsobem nabádáni od zveřejňovatele. a jakožto k této konverzaci nemám přístup není z mé strany umožněno obhájit si svou čest… kapiš?

Nejlepší odpověď
Awe

Na pomluvy se vyser.Zbytečně všichni řešíte pí…O mě se říkalo tolik věcí i když některé jsou opravdu na pováženou a stejně na to seru.Nehodlám řešit každou kravinu co kdo vypustí z huby.Kdo mě zná ví jaký jsem a kdo mě nezná mi může vylízat anál.
Doplňuji:
A jinak…Když tě někdo pomlouvá alespoň víš že žiješ!Pomluva jako taková není bez důvodu.Třeba někdo žárlí,závidí atd.

Další odpovědi
badisko

Pomluva je v českém právním systému specifikována v zákoně č. 40/2009 Sb., trestní zákoník. Definuje ji § 184, který říká

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Oproti původní úpravě (§ 206 zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon)[2] došlo jen k drobné změně, když do druhého odstavce přibyla veřejně přístupná počítačová síť.

zdroj teta Wiki … http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pom­luva

Hele ja ti nevim.. tim ze na nekoho podas trestni oznameni tim nic moc nedocilis nebylo by moudrejsi za>> A.vyklopit pravdu …za B.dokazt opak >>za C.nepouzivat ten postane* facebook a dalsi socialni stoky?…
Pokud se ti neco nelibi podej oznameni pokud ..te to moc tapi budto utikej na policii …nebo navstim jejich stranky a hod to tam online …v seci oddeleni kyberkriminality …na strankach… Policie CR… pokud mas za to ze je to opravdu trestny cim pomluvy ja osobne bych se na to vyprdl ..moji kamaradi a znami vi jakej jsem neveri kazde pakarne co rikj druzi …
PS; pomluva a zverejneni vasi konverzace jsou dve rozdilne veci …je to krajne neslusne ovsem pomluva to neni ani nahodou …:D

Zbynas

Zřejmě jsi něco provedla, že jsi tam blokovaná a když dokážet něco napsat jednomu člověku, ale před více lidma bys to neřekla (nenapsala), jak je vidno, že tě to vadí, tak si to budeš muset vyžrat :) Občas trocha slušného chování neuškodí. Ovšem je to můj úhel pohledu bez větších informací, třeba je to jinak …

Quimby

Přečetla sis podmínky Facebooku? Mohloby to být napadnutelné jako urážka na cti, ale jen pokud si to vymýšlí. Radši to řeš přes podporu Facebooku.

marci1

Určitě to napadnutelné je, ale v případě sociálních sítí je to běžná věc. Doporučuji přestat sociální síť používat a budeš mít klid. 🙂

anonym

Máš tam přece tu kamarádku, tak ať tam k tomu něco napíše, třeba, že se jí nelíbí, co tam píšou, ať to tam admin smaže a je to, moc bych to nehrotila, to odezní a bude klid.

annas

Líbí se mně názor Awe, jen nemusím všechny jeho výrazy. 🙂

Andělé

Přesně tak to cítím já.Také se mi líbí názor Awe,i spoustu jiných,ale ty výrazy teda…:o))

Andělé

…mě vždycky pobaví jeho nick… když čtu jeho některé výrazy a k tomu na mě ještě vyplazuje ten jazyk,musím se vždycky smát…:o
Ale jinak je to rozumnej chlap…:)

arygnoc

‚pomluva‘ je to IBA vtedy, keď informácia nie je pravdivá.

treba teda zvážiť, či sa jedná skutočne o ‚pomluvu‘ alebo iba o negatívnu informáciu.

lebo ľahko sa potom vám stať, že vy sa budete musieť brániť pred krivým obvinením.