ete rnet

Poločas rozpadu prvku je podmíněn časem kdy se rozpadne na elektron ,neutron a elektron.?

Pravda x ne?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Poločas rozpadu je spíš fyzikální, než chemická záležitost. Proto je lepší mluvit o poločasu rozpadu atomového jádra (konkrétního izotopu), protože „prvek“ je SMĚS izotopů jader stejného protonového čísla.

Z otázky jasně plyne, že ani nemáš ponětí CO to ten poločas rozpadu je, takže bez základních znalostí ani nemá smysl se snažit odpovídat k té „podmíněnosti“ (to je MNOHEM VYŠŠÍ liga). :)

Další odpovědi
Ametyst

Jedná se o jaderný rozpad, takže od slova “ jádro”. V jádře žádné elektrony nejsou, jen protony a neutrony.

aliendrone

Ametyst>>> No, jakkoliv elektrony v atomjádře nejsou, tak jsou jádrem emitovány při jeho betarozpadu. (tzv. betazáření). To je stejné, jako že v neutronu není schovaný elektron, ale přesto pokud je neutron volný (mimo dosah silné interakce jádra) se ROZPADNE (s poločasem asi 15min) na proton, elektron a antineutrino (elektronové), tož abychom tazateli nekřivdili. Je to prostě komplikované. ;)

Ale na holku DOST dobrý, takže dávám palec. ;) :D :D
A teď se vydýchej do klidu, jsem ti chtěl jen rozproudit krev, vím že jsi chytrá BESTIE. :)

ete rnet

:)