Rokio

Pokud si muž nechá změnit pohlaví, může se pak z něj stát jeptiška?

Je reálné, aby poté sloužil v ženském klášteře, pokud chce?

Nejlepší odpověď
Tonda Káňa

Dnes pochybuju, ale za pár progresivních let to možná už bude standart. Začátek trendu tipuju na USA…

Další odpovědi
Filip84

Ne, protože ius canonici změnu pohlaví neuznává.

Tradičně to křesťanství považuje za smrtelný hřích, ale pokoncilní církev je k tomuto, poněkud, shovívavější. To však nic nemění na tom, že pohlaví, a tedy i práva a povinnosti z toho plynoucí (např. kněžské svěcení), chápe ius canonici tak, že máš to pohlaví, s kterým jsi se narodil – logicky, je to, z dogmatického hlediska, boží vůle. A na Tvým pohlaví nic nezmění ani to, že Ti vyrobili „vkusnou“ frndu a pěkný kozy!

Drap

Ne, neni