Kazatel

Pokud máte na různých portálech používat neshodná hesla, skrz nebezpečí úniku dat, jak si zapamatovat která kam patří?

Odpovědi
Ametyst

Musíme si dobře zapamatovat, kam jsme si hesla zapsali. 🙂 Život je složitý jako nikdy predtím nebyl, plný passwordů a PIN kódů, bez kterých se bohužel většinou neobejdeme.

elkon

Inteligentní člověk dokáže přehled hesel s potřebným popisem uložit na několika místech.

Hlada

Hesel mám několik desítek a ani se nepokouším si je zapamatovat. Pamatuji si snad jen banky. Méně důležité mám v prohlížeči, důležitější na zašifrované mikro kartě v miniaturní čtečce jako přívěsek na klíče. V mobilu používám aplikaci Keep My Notes, kde mám přístupové údaje do aplikací obchodů, dopravců, knihovny a toho, co se může hodit venku.

Filip84

Nedokážu si představit, jak bych si pamatoval stomístné generované heslo, ve kterém jsou velká písmena, malá písmena, číslice a speciální znaky, nota bene, když jich mám asi tak padesát, a v nějaký periodě je generuju znovu a měním.

Od toho je správce hesel, ne? A já si pamatuju jenom jedno heslo, k jednomu emailu, které má asi dvanáct znaků, je to kombinace velkých, malých písmen a číslic, ten email normálně k ničemu nepoužívám, slouží jenom jako záloha, kdyby se třeba správce hesel „rozpadnul“, tak v tomto emailu mám email s jedním heslem k jednomu emailu, a skrze ten jeden email a telefon potom obnovím hesla všem ostatním emailům, jakož i dalším účtům.

Až tak banální to je! 🤷🏽‍♀️😃