verka

Pokud je někdo na pracáku, může mít smlouvu o dílo?

Nejlepší odpověď
anonym

ad quentos, odkaz věcně platí, ale početně je současná min. mzda 8000,–Kč, čili polovina činí 4 000,–Kč. Pro rok 2012 min. mzda zůstává, roční limit pro dohody se zvyšuje ze 150 hod. na 300hod./rok.
Drap snaživě, ale těsně vedle – podpora se snižuje jen o deklarovaný přivýdělek převyšující oněch 4000,–Kč/ měsíc, do této výše zůstává podpora zachována.

Další odpovědi
quentos

prej jo, ale výdělek nesmí přesáhnout polovinu minimální mzdy. Srv. zde, ale odpověď je 6 let stará, možná se to změnilo…

http://www.hle­dejpraci.cz/po­radna-smlouva-o-dilo-versus-urad-prace.html

Drap

Může, ale o to co vydělá mu pracák sníží dávky.