Savier

Pokud je masturbace hřích, proč nám bůh dal tak dlouhé ruce, aby dosáhli k pohlavnímu orgánu?

Na křesťanském webu jsem se dočetl, že je masturbace hřích.

Nejlepší odpověď
Filip84

Savier, neser!: hodláš dělat plebse a nedávat sem odkazy, když něco tvrdíš? 😈😂 Jist jsem sobě tím, že jde o omyl, ke kterému dochází, maximálně 3× za 10 let, a že to hned napravíš! 😅

Ne, vážně: alespoň denominaci by bylo vhodné znát, lépe by se to, potom, vysvětlovalo.

Sebeukájení považuje za hřích tradiční křesťanství, to jest katholicismus (římský, sui iuris byzantského rithu atp.), orthodoxie (ti o tom, takticky, spíše drží hubu, aby měli alespoň nějaký „drahý věštící“, ovšem pravidla svatýho Basila Velikého jsou, v tomto, více než jasná!), no a pokud je považuješ za křesťany, protože do obecné definice příliš nezapadají, svědci jehovovi. A pak, samozřejmě, spousta „apoštoláků“, evangelikálů atp., tam co sbor / věřící, to „dogmatika“.

Jak Ti na to mám odpovědět …? 🤔🤔🤔

No: šel jsi ex fundamento? Odpověděl jsi si na otázku, co to je hřích?

No, zjevně ne. 😃😅

Hřích je forma propagandy. Je to pravda autority: ta a ta autorita ve výkladu „boží pravdy“ ti řekne: to a to je hřích. A ty jsi povinen v to věřit – ne nad tím přemýšlet.

Křesťanství na tom ale stojí! Křesťanství, tedy alespoň v tý podobě, v jaké jej známe, a v jaké se po tisíce let uchovalo, není o nějakém individualismu. Je tu evangelium, psaný. Je tu živý evangelium, osobní svědectví, které vydává každý věřící i Církev (jedna, svatá, apoštolská, s velkým C, skládající se z mnoha církví s malým C – kde je biskup, je církev) jako celek. Stojí to na stagnaci: jsi povinen věřit v to, v co vždy a všude všichni věřili a věří. Co to je? To ti vyloží autorita: papeženec to bude vnímat jinak, než autokefální orthodoxní.

Takže, jednoduchá odpověď je, že sebeukájení je hříchem, protože to za hřích považuje Tradice a / nebo protože to za hřích považuje příslušná výkladová autorita k vykládání věrouky.

Víc za tím nehledej, žádnou „vyšší“ logiku to nemá.

Další odpovědi
Alesh

To proto, aby sis ho omyl, ne aby sis ho honil! 😁

elkon

Používej svou hlavu a nesleduj kdejaké weby. Když Ti to vyhovuje, tak dělej co umíš a neřeš hlouposti.

df

Článek, na který odkazuješ je nevěrohodný. Vychází z jednoho subjektivního názoru vycucaného z prstu. Odkazuje se pouze na 6. přikázání, což je o smilstvu. Pokud vím, tak na to, aby bylo smilstvo spácháno, tak musí být 2+ osoby. Nevím, co s tím má společné délka rukou. Rukama se dají dělat různé zločiny. To se pak budeš ptát proč nám dal Bůh ruce? 🙄

zjentek

Mně je tohle šumák jsem flexibilní umím si přeblafnout nehřeším 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Roman71

Na nějaké té církevní „denominaci“ absolutně nezáleží. Důležité je, co na to Bible, kterou by se měli křesťané řídit.

Dopis Kolosanům ve 3.kapitole, 5.verši uvádí toto:
„Umrtvujte proto části svého těla, pokud jde o sexuální nemravnost, nečistotu, nespoutanou sexuální vášeň, škodlivé touhy a chamtivost, která je modlářstvím.“

Asi zde nemá smysl vypisovat všechny nemravné sexuální praktiky (masturbace k nim patří také), ale zkuste použít vlastní rozum a popřemýšlet na tím, čeho všeho se tato biblická zásada týká. Seznam by byl i tak dlouhý a nestačil by se aktualizovat.

Filip84

Savier: Četls Aleshe? 😂 Od teďka žádný leštění konsole: hnáty máš na to, abys si konsoli udržoval v pořádku a čistotě připravenou k výrobě dětí! 😎😂

Alesh Ti to natřel! 😎😂

Savier

🤣🤣🤣🤣🤣
Okay. Omlouvám se. Už si nebudu 2× denně leštit konsoli jako Rokio.

Filip84

Savier: Laskavě se zeptej Aleshe, jestli můžeš ty hnáty použít, abys si nasadil klícku:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-slouzi-pas-cudnosti

Víš co, já vím úplný prd, já jsem měl, dosud, za to, že hnáty se daj normálně použít i k leštění konsole. Ale tak když jsi se zeptal? Tak jsi se neměl ptát: teďka si musíš honem najít nějakou babu na výrobu dětí! 🤷‍♀️😂

Pepa25

„Pokud je vražda hřích, proč nám bůh dal zbraně, kterými lze zabít?“ Sorry, ale při takového úrovni argumentace je pod moji úroveń seriózně odpovídat …

Filip84

Pepa: Nehrotíš to zbytečně (nekritisuju, jen se ptám)? Já jsem to, třeba, pochopil jako nadsázku, formu humoru.

Ale víš co: mohu se mejlit! Ale možná je to tím, že se mne to, jakkoli, osobně nedotýká? 😉😅

df

Pepa25: asi tak

Savier

df: V případě masturbace se zcela určitě nejedná o součást Božího plánu s člověkem. Z Bible jasně vyplývá, že sexualita má sloužit k darování nového života a k vyjádření lásky mezi mužem a ženou spojenými v manželství. Masturbace evidentně neplní ani jednu z těchto funkcí a materiálním hříchem tedy jednoznačně je.

Filip84

Savier: Ano, tzv. křesťanská sexuální morálka, prostě dogmatika katholické církve ohledně vitae sexualis, prakticky nedoznala změny „od krále Klacka“.

Je to takový paradox: sexuální dogmatika (NOM) katholíkům značně komplikuje život, hodně „drahých věštících“ odežene / odradí (vždyť je tak nepřirozená, proboha!!! 🤦‍♀️😅). Ale jediné, co s tím mohou dělat, je jí moc nerozmazávat, protože zamrzla v roce 865. 😅🤦‍♀️

Ale, víš co: NOM katholická církev je jiný náboženství, než katholicismus před II. Sněmem vatikánským. Ale tak to je jiný thema, že? 😃

Savier

Díky moc. Mohli by to už trošku „upgradovat“ 😄 Na jednu stranu ale chápu, že se řídí podle starých dat… Tak jim to přikazuje bible a ostatní posvátná literatura!

df

Máš odkaz?