Avatar uživatele
Savier

Pokud je masturbace hřích, proč nám bůh dal tak dlouhé ruce, aby dosáhli k pohlavnímu orgánu?

Na křesťanském webu jsem se dočetl, že je masturbace hřích.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Filip84 před 57 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Savier, neser!: hodláš dělat plebse a nedávat sem odkazy, když něco tvrdíš? 😈😂 Jist jsem sobě tím, že jde o omyl, ke kterému dochází, maximálně 3× za 10 let, a že to hned napravíš! 😅

Ne, vážně: alespoň denominaci by bylo vhodné znát, lépe by se to, potom, vysvětlovalo.

Sebeukájení považuje za hřích tradiční křesťanství, to jest katholicismus (římský, sui iuris byzantského rithu atp.), orthodoxie (ti o tom, takticky, spíše drží hubu, aby měli alespoň nějaký „drahý věštící“, ovšem pravidla svatýho Basila Velikého jsou, v tomto, více než jasná!), no a pokud je považuješ za křesťany, protože do obecné definice příliš nezapadají, svědci jehovovi. A pak, samozřejmě, spousta „apoštoláků“, evangelikálů atp., tam co sbor / věřící, to „dogmatika“.

Jak Ti na to mám odpovědět …? 🤔🤔🤔

No: šel jsi ex fundamento? Odpověděl jsi si na otázku, co to je hřích?

No, zjevně ne. 😃😅

Hřích je forma propagandy. Je to pravda autority: ta a ta autorita ve výkladu „boží pravdy“ ti řekne: to a to je hřích. A ty jsi povinen v to věřit – ne nad tím přemýšlet.

Křesťanství na tom ale stojí! Křesťanství, tedy alespoň v tý podobě, v jaké jej známe, a v jaké se po tisíce let uchovalo, není o nějakém individualismu. Je tu evangelium, psaný. Je tu živý evangelium, osobní svědectví, které vydává každý věřící i Církev (jedna, svatá, apoštolská, s velkým C, skládající se z mnoha církví s malým C – kde je biskup, je církev) jako celek. Stojí to na stagnaci: jsi povinen věřit v to, v co vždy a všude všichni věřili a věří. Co to je? To ti vyloží autorita: papeženec to bude vnímat jinak, než autokefální orthodoxní.

Takže, jednoduchá odpověď je, že sebeukájení je hříchem, protože to za hřích považuje Tradice a / nebo protože to za hřích považuje příslušná výkladová autorita k vykládání věrouky.

Víc za tím nehledej, žádnou „vyšší“ logiku to nemá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

To proto, aby sis ho omyl, ne aby sis ho honil! 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Používej svou hlavu a nesleduj kdejaké weby. Když Ti to vyhovuje, tak dělej co umíš a neřeš hlouposti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Článek, na který odkazuješ je nevěrohodný. Vychází z jednoho subjektivního názoru vycucaného z prstu. Odkazuje se pouze na 6. přikázání, což je o smilstvu. Pokud vím, tak na to, aby bylo smilstvo spácháno, tak musí být 2+ osoby. Nevím, co s tím má společné délka rukou. Rukama se dají dělat různé zločiny. To se pak budeš ptát proč nám dal Bůh ruce? 🙄

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Mně je tohle šumák jsem flexibilní umím si přeblafnout nehřeším 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Na nějaké té církevní „denominaci“ absolutně nezáleží. Důležité je, co na to Bible, kterou by se měli křesťané řídit.

Dopis Kolosanům ve 3.kapitole, 5.verši uvádí toto:
„Umrtvujte proto části svého těla, pokud jde o sexuální nemravnost, nečistotu, nespoutanou sexuální vášeň, škodlivé touhy a chamtivost, která je modlářstvím.“

Asi zde nemá smysl vypisovat všechny nemravné sexuální praktiky (masturbace k nim patří také), ale zkuste použít vlastní rozum a popřemýšlet na tím, čeho všeho se tato biblická zásada týká. Seznam by byl i tak dlouhý a nestačil by se aktualizovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Savier: Četls Aleshe? 😂 Od teďka žádný leštění konsole: hnáty máš na to, abys si konsoli udržoval v pořádku a čistotě připravenou k výrobě dětí! 😎😂

Alesh Ti to natřel! 😎😂

Avatar uživatele
Savier

🤣🤣🤣🤣🤣
Okay. Omlouvám se. Už si nebudu 2× denně leštit konsoli jako Rokio.

Avatar uživatele
Filip84

Savier: Laskavě se zeptej Aleshe, jestli můžeš ty hnáty použít, abys si nasadil klícku:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-slouzi-pas-cudnosti

Víš co, já vím úplný prd, já jsem měl, dosud, za to, že hnáty se daj normálně použít i k leštění konsole. Ale tak když jsi se zeptal? Tak jsi se neměl ptát: teďka si musíš honem najít nějakou babu na výrobu dětí! 🤷‍♀️😂

Avatar uživatele
Pepa25

„Pokud je vražda hřích, proč nám bůh dal zbraně, kterými lze zabít?“ Sorry, ale při takového úrovni argumentace je pod moji úroveń seriózně odpovídat …

Avatar uživatele
Filip84

Pepa: Nehrotíš to zbytečně (nekritisuju, jen se ptám)? Já jsem to, třeba, pochopil jako nadsázku, formu humoru.

Ale víš co: mohu se mejlit! Ale možná je to tím, že se mne to, jakkoli, osobně nedotýká? 😉😅

Avatar uživatele
df

Pepa25: asi tak

Avatar uživatele
Savier

df: V případě masturbace se zcela určitě nejedná o součást Božího plánu s člověkem. Z Bible jasně vyplývá, že sexualita má sloužit k darování nového života a k vyjádření lásky mezi mužem a ženou spojenými v manželství. Masturbace evidentně neplní ani jednu z těchto funkcí a materiálním hříchem tedy jednoznačně je.

Avatar uživatele
Filip84

Savier: Ano, tzv. křesťanská sexuální morálka, prostě dogmatika katholické církve ohledně vitae sexualis, prakticky nedoznala změny „od krále Klacka“.

Je to takový paradox: sexuální dogmatika (NOM) katholíkům značně komplikuje život, hodně „drahých věštících“ odežene / odradí (vždyť je tak nepřirozená, proboha!!! 🤦‍♀️😅). Ale jediné, co s tím mohou dělat, je jí moc nerozmazávat, protože zamrzla v roce 865. 😅🤦‍♀️

Ale, víš co: NOM katholická církev je jiný náboženství, než katholicismus před II. Sněmem vatikánským. Ale tak to je jiný thema, že? 😃

Avatar uživatele
Savier

Díky moc. Mohli by to už trošku „upgradovat“ 😄 Na jednu stranu ale chápu, že se řídí podle starých dat… Tak jim to přikazuje bible a ostatní posvátná literatura!

Avatar uživatele
df

Máš odkaz?

Nový příspěvek