Alfonz.SPO

Pokud je atopický ekzém autoimunitní onemocnění, má smysl, abych posiloval svoji imunitu?

Protoze pri ekzemu utoci muj imunitni system na moji zdanlive nemocnou kuzi. Asi by byla vyhoda mit tedy imunitu slabou?

Odpovědi
RyuzakiKate

No, odvážím se tvrdit, že můj imunitní systém je celkem slušný, jsem nemocná možná tak 2–3× do roka a nikdy není ten průběh tak strašnej, abych musela fakt dny proležet v posteli, a ekzém mi nechce zmizet už od minulýho března. Myslím, že hodně s tím má co do činění psychosomatika, tady konkrétně je spouštěčem nejčastěji stres (jak jinak), a to dlouhodobej. Imunitu má smysl posilovat vždycky (čerstvé šťávy, bylinné čaje, vyvážený jídelníček, pravidelný pohyb atd.), ale taky to chce se občas zamyslet, jestli nemáme nějaká trápení či dávné křivdy, které nám leží v hlavě a dělají neplechu.

Drap

Pokud budeš mít slabou imunitu, přidají se k ekzému ještě jiné neduhy.

Nuk nuk

U autoimunitních onemocnění se nedoporučuje imunitu posilovat příliš, přesněji řečeno, posilujte ji, ale přirozenými prostředky – vitaminy, stravou apod. nikoliv tabletkami a jinými umělými preparáty pro posílení imunity.
Také bych se na Vašem místě, pokud už jste tak neučinil, poradila s lékařem a požádala ho o zevrubnější vyšetření, jestli ekzém není jen projevem jiného onemocnění – dost často se ekzémy objevují např. u celiakie.