zjentek

Pokud byste nebyli ničím vázáni a prostě pro život byste si mohli vybrat to nejlepší místo na zemi, kde byste zakotvili?

Odpovědi
aevul

V Česku bez Slováků.

jirka F

Kanada nebo Brazílie.

Drap

Dnes bych už zůstal tam kde jsem

cappuccino

Ja v Kanade. Idealne ve Vancouveru.

aliendrone

Já už mám nacestováno MNOHEM více, než by se mi líbilo. Všude je něco dobrého, ale ruku v ruce s tím jde i to špatné. Nakonec i přes sebevětší (někdy až šokující) lokální rozdíly ti všechno přijde v zásadě STEJNÉ. Přirovnal bych to k matematickému vzorci, např. řešení obecné kvadratické rovnice v oboru R. Můžeš u milionu rovnic měnit koeficienty LIBOVOLNĚ, stejně nakonec skončíš u diskriminantu a ten je buď větší než nula, případně menší nebo nulový. Rázem jsi zredukoval nespočetné miliony možných rovnic na pouhé TŘI zásadní případy, které stojí za řeč. Celkem nuda, spíš opruz, chápeš?

Nicméně EXISTUJE jedno místo, které JE NEJLEPŠÍ. Ať se na to dívám z jakéhokoliv úhlu pohledu, tak tam jsem se cítil VŽDY NEJLÉPE. Nikde jinde tak dobře není, to mi NIKDO nevymluví. GPS souřadnice je poněkud komplikované dát, ale stačí běžný popis, abys věděl kde hledat. Je to tam, kde se sbíhají ženské nohy. ;) :D :D

Darcy

Záleží co máš rád (sluníčko, sucho, nebo moře, lesy a hory..) a jestli by ti ne/vadilo mít místo 4 ročních období jenom 2.. Co rád papáš a jestli máš rád víc lidí nebo samotu, jestli si manuálně zručný a stačí Ti málo, nebo spíš potřebuješ všechen komfort..
Austrálie. Lidi jsou vlastne balíci/red neck, ale jsou upřímní, přátelští, nadšení a věrní. Jsou trošku jako Skotové, určitá tvrdost a opravdovost bytí, ale jsoou tak dobří a vše je jednoduší.
Co mi opravdu nesedlo a lezou mi nerv skrz lenost a hloupost jsou Italové a Španělé. Jsou jako naši osadníci. A čím víc na jih krajin, tím horší to je. Američani jsou v podstatě hodně neupřímní lidé, afektovanost sama.
Čím jsem starší, tím víc mám pocit, že doma je nejlíp 😁 Taky všichni z rodiny co žili venku se na stará kolena vrací sem a zůstávají.
Kdybych na ničem nebyla závislá a byla jen ja sama, umím si představit všeho se zbavit a jít žít na čajové plantáže Japonska, nebo někam do Bhutánu. Taky mně bere SríLanka, i když je tam dost žhavá půda.. Ale stejne jen tak na půl roku a pak domů.

Ametyst

Na stará kolena se nevracejí ze sentimentu, ale proto, že je tu levněji. Maďarsko je také plné západoevropských důchodců. Tam je ještě příjemnější žít, protože nemají euro.

Darcy

nikdo z mojich se nevrací proto, že by bylo levneji. někdo kdo prodal tolik půdy v LA nebo CA nebo SW nemá strach o peníze 😂. U nich to je vyslovene volání domoviny, a každý z nich má názor, že svet venku jim leze na nerv a je zkažený. Kdyby chtěli levný život, tak směr Espania nebo IT, za 40.000 eur hacienda i s luxusním pozemkem na jihu, jen kdo by snesl ty mañana charaktery…

aevul

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aevul no hlavně když s Ukrajinci seš v pohodě.

aevul

Mám raději dokonce i cikány, než Slováky. Ostatně, jen blázen by měl rád někoho, kdo dvakrát zradil.

zjentek

To netřeba zdůrazňovat, Ukrajina je bílých cigošů PLNÁ (vlastně teď už nejen ona).

aliendrone

aevul>>> Smutné, ale dost objektivní hodnocení českého národa. Jen MY můžeme pojmenovávat ulice, náměstí, stavět pomníky prezidentu Benešovi. Viděl jsem už DOST, ale něco TAK NECHUTNÉHO a UBOHÉHO jsem NIKDE neviděl. :(

Jen tak pro zajímavost – on ti nějaký Slovák přefiknul babu? No jestli jo, taxes tedy moc nevycajchnoval. ;) :D :D

aevul

Rika se, ze podle sebe soudim tebe. Nevim, jak jinak by te to s babiu napadlo. Ale tvuj problem a moje zbytecna starost.

aliendrone

aevul>>> Tedy přecházíš můj dotaz MLČENÍM. Tudíž přidám i já – taktéž se říká, že „KDO MLČÍ, SOUHLASÍ!“ Tak to jo, TEĎ už mi to dává smysl. ;) :D :D