Lurius

Říká se ve světě něco o Češích?

Jako třeba:
„Ty už chlastáš jako Čech“ nebo „jsi vych*aný jako Čech“?

Nejlepší odpověď
annas

Bohužel, zobecňuje se. Podle projevů několika jedinců se negativní vlastností rozšíří i na ostatní obyvatele. .

Češi jsou pro mnoho národů zloději, smraďoši a vyčůránci. Takto nás hodnotil host v pořadu Jana Krause. Příjmení jsem zapomněla.

„O českém současném životě už venku tolik poklon neslýchám: České jídlo je příšerné. Češi se neusmívají a všichni vypadají pořád strašně naštvaně. České holky jsou na peníze, proto si berou cizince. Čeští muži jsou šovinisti a burani, proto si Češky berou cizince. Češi jsou podobní Němcům – dobří dělníci, ale špatní vizionáři. Češi pořád kritizují, ale neumějí motivovat. Nepřejí druhým úspěch. Jsou zakomplexovaní. Nosí ponožky do sandálů. České ženy si potrpí na barvy vlasů, které jsou o několik odstínů vzdálené těm přirozeným. Holky jsou hezké, ale ošklivě stárnou.“ atd.
Iva Skochová
http://www.re­flex.cz/clanek/sta­ry-reflex-reflex-cz-reflex-cz-zvenku/30070/smr­telna-davka-ceskych-stereotypu.html

Podívejte se, jak nás vidí cizinec, který u nás žije.
http://www.to­jemasakr.cz/clan­ky/9-kroku-podle-kterych-jsou-dle-cizincu-cesi-typycti/

Další odpovědi
Kryšpín

Zeptal jsem se svého dědy, který cestoval po světě.
Nejsme vítání jako turisté, jsme až na 16. místě. Pro Poláky jsme Pepiszky – vychcánkové, zbabělci. Pro Rakušáky – švejkové a zloději. Pro Sudeťáky – smějící se bestie. Pro Číňany – muži ztratili výsadní postavení, pokud jej vůbec někdy měli. Italové, Španělé, Chorvati – Češi nejvíce šetří a jejich ženy jsou nejvíce zadarmo dávavé. Žereme podřadnou zeleninu ze supermarketů, kterou by nedali ani dobytku. Máme nízkou cenu alkoholu, lákáme Dány, Brity, Němce a pak nadáváme, že dělají bordel.
Jinak, celkově krademe, lžeme, podvádíme, smrdíme a jsme rasisti.

Anemone

A nejhorší je, že : Na každém šprochu, pravdy trochu.

marci1

Bohužel mínění o Češích v zahraničí není to nejlepší. ☹
Např.: „Vzpomněla jsem si na jednu historku, která se stala mému kolegovi v Dánsku.
Popíjel tam v místní hospůdce, a když se dostal do nálady, začal být vtipný.
“Víte, co se o vás u nás říká? Chlastá jak Dán.“ Hurónský smích.
“A víte, co se říká o vás?“
Výtvarník zamyšleně zachmuřil své pihovaté čelo.
„Krade jak Čech,“ trumfli ho Dáni.“

Zdroj: http://zena-in.cz/clanek/krade-jako-cech

Lamalam

Nebuď tak namyšlený, o Češích se v cizině většinou neříká vůbec nic. 99,9 % obyvatel Země totiž o Češích nikdy neslyšelo.

luckykubrt

Já poslední dobou slyším ze světa, že Češi jsou xenofobní rasisti. Ale tu nejde o xenofobii ani rasismus. Jde tady o ISLÁM (prosazování práva šáría, modlení se na koberečku 5× denně, kamenování a uřezávání hlav). Mně nevadí cizinec i když je jiné barvy pleti, ale sadismus těch lidí, kteří to dělají. A jinak se taky říká: „Co Čech to muzikant.“ 🙂

Nerevarin

Že krademe, nebo že jsme rasisté. A jeden rakušan kdysi řekl, že jsme jako cyklisté. Že se hrbíme, ale přesto šlapeme.

vas999

Buďte klidní, o Češích se říkají i hezké věci (nejen že Češi jsou muzikanti, jak to dokazuje písnička „Já jsem muzikant“), jako například že Češi jsou dobrodruzi, protože jezdí na dovolenou tam, kam se tolik nejezdí. A pro Albánii jsme učinění dobrodinci. Nejen díky turismu.

cappuccino

Zazila jsem v Nemecku jeden rozhovor o Cesich. Den predem davali v TV nejaky krimi-film, takze Nemci si vyvodili, ze vsechny Cesky jsou prodejne a vsichni policajti zkorumpovani. Ptala jsem se dotycneho, jestli nekdy v Cechach byl? Pry jo, alel jen na hranicich a tam je to samy bo**el. Tak jsem mu rekla, ze kvuli Cechum tam ty domy urcite nejsou!
Asi po roce chtela jeho zena jet do Prahy. Dala jsem mu nejake tipy a on se mi pak prisel omluvit a prinesl mi puget kvetin. Jeho zena byla totiz nadsena!
Ale celkove dobrou povest Cesi v Nemecku nemaji.
Ve Francii ano, ti maji trochu podobnou mentalitu, maji radi humor a jsou pratelsti. Hlavne kdyz jim trohu rozumite!

anonym

Co si o češích asi myslí Američané ?

Chinchilla

Já jsem narazil ve Španělsku na to, že jak my říkame o věcech, kterým nerozumíme, že je to španělská vesnice … tak Španělé říkají o věcech kterým nerozumí, že je to pro ně česká vesnice. Celkem mě ta reciprocita překvapila.

cappuccino

Chinchillo, totez se rika v Nemecku. Es ist ein Böhmisches Dorf!