Avatar uživatele
Lurius

Říká se ve světě něco o Češích?

Jako třeba:
„Ty už chlastáš jako Čech“ nebo „jsi vych*aný jako Čech“?

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, briketka10, metalavenged, gagaga, marci1, vas999, Lucyfer, Rokio, anonym před 2595 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Bohužel, zobecňuje se. Podle projevů několika jedinců se negativní vlastností rozšíří i na ostatní obyvatele. .

Češi jsou pro mnoho národů zloději, smraďoši a vyčůránci. Takto nás hodnotil host v pořadu Jana Krause. Příjmení jsem zapomněla.

„O českém současném životě už venku tolik poklon neslýchám: České jídlo je příšerné. Češi se neusmívají a všichni vypadají pořád strašně naštvaně. České holky jsou na peníze, proto si berou cizince. Čeští muži jsou šovinisti a burani, proto si Češky berou cizince. Češi jsou podobní Němcům – dobří dělníci, ale špatní vizionáři. Češi pořád kritizují, ale neumějí motivovat. Nepřejí druhým úspěch. Jsou zakomplexovaní. Nosí ponožky do sandálů. České ženy si potrpí na barvy vlasů, které jsou o několik odstínů vzdálené těm přirozeným. Holky jsou hezké, ale ošklivě stárnou.“ atd.
Iva Skochová
http://www.re­flex.cz/clanek/sta­ry-reflex-reflex-cz-reflex-cz-zvenku/30070/smr­telna-davka-ceskych-stereotypu.html

Podívejte se, jak nás vidí cizinec, který u nás žije.
http://www.to­jemasakr.cz/clan­ky/9-kroku-podle-kterych-jsou-dle-cizincu-cesi-typycti/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Zeptal jsem se svého dědy, který cestoval po světě.
Nejsme vítání jako turisté, jsme až na 16. místě. Pro Poláky jsme Pepiszky – vychcánkové, zbabělci. Pro Rakušáky – švejkové a zloději. Pro Sudeťáky – smějící se bestie. Pro Číňany – muži ztratili výsadní postavení, pokud jej vůbec někdy měli. Italové, Španělé, Chorvati – Češi nejvíce šetří a jejich ženy jsou nejvíce zadarmo dávavé. Žereme podřadnou zeleninu ze supermarketů, kterou by nedali ani dobytku. Máme nízkou cenu alkoholu, lákáme Dány, Brity, Němce a pak nadáváme, že dělají bordel.
Jinak, celkově krademe, lžeme, podvádíme, smrdíme a jsme rasisti.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anemone

A nejhorší je, že : Na každém šprochu, pravdy trochu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Bohužel mínění o Češích v zahraničí není to nejlepší. ☹
Např.: „Vzpomněla jsem si na jednu historku, která se stala mému kolegovi v Dánsku.
Popíjel tam v místní hospůdce, a když se dostal do nálady, začal být vtipný.
“Víte, co se o vás u nás říká? Chlastá jak Dán.“ Hurónský smích.
“A víte, co se říká o vás?“
Výtvarník zamyšleně zachmuřil své pihovaté čelo.
„Krade jak Čech,“ trumfli ho Dáni.“

Zdroj: http://zena-in.cz/clanek/krade-jako-cech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Nebuď tak namyšlený, o Češích se v cizině většinou neříká vůbec nic. 99,9 % obyvatel Země totiž o Češích nikdy neslyšelo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Já poslední dobou slyším ze světa, že Češi jsou xenofobní rasisti. Ale tu nejde o xenofobii ani rasismus. Jde tady o ISLÁM (prosazování práva šáría, modlení se na koberečku 5× denně, kamenování a uřezávání hlav). Mně nevadí cizinec i když je jiné barvy pleti, ale sadismus těch lidí, kteří to dělají. A jinak se taky říká: „Co Čech to muzikant.“ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nerevarin

Že krademe, nebo že jsme rasisté. A jeden rakušan kdysi řekl, že jsme jako cyklisté. Že se hrbíme, ale přesto šlapeme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vas999

Buďte klidní, o Češích se říkají i hezké věci (nejen že Češi jsou muzikanti, jak to dokazuje písnička „Já jsem muzikant“), jako například že Češi jsou dobrodruzi, protože jezdí na dovolenou tam, kam se tolik nejezdí. A pro Albánii jsme učinění dobrodinci. Nejen díky turismu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Zazila jsem v Nemecku jeden rozhovor o Cesich. Den predem davali v TV nejaky krimi-film, takze Nemci si vyvodili, ze vsechny Cesky jsou prodejne a vsichni policajti zkorumpovani. Ptala jsem se dotycneho, jestli nekdy v Cechach byl? Pry jo, alel jen na hranicich a tam je to samy bo**el. Tak jsem mu rekla, ze kvuli Cechum tam ty domy urcite nejsou!
Asi po roce chtela jeho zena jet do Prahy. Dala jsem mu nejake tipy a on se mi pak prisel omluvit a prinesl mi puget kvetin. Jeho zena byla totiz nadsena!
Ale celkove dobrou povest Cesi v Nemecku nemaji.
Ve Francii ano, ti maji trochu podobnou mentalitu, maji radi humor a jsou pratelsti. Hlavne kdyz jim trohu rozumite!

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Co si o češích asi myslí Američané ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Chinchilla

Já jsem narazil ve Španělsku na to, že jak my říkame o věcech, kterým nerozumíme, že je to španělská vesnice … tak Španělé říkají o věcech kterým nerozumí, že je to pro ně česká vesnice. Celkem mě ta reciprocita překvapila.

před 2306 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cappuccino

Chinchillo, totez se rika v Nemecku. Es ist ein Böhmisches Dorf!

Nový příspěvek