zjentek

Pokud bych byl přímým svědkem podobné události, byl by problém v určité její fázi takovéhoto senátora odstřelit?

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=B%C3%BDval%C3%BD+pol­sk%C3%BD+sen%C3%A1tor+br­ut%C3%A1ln%C4%9B+ut%C3%B­Dral+psa.&oq=B%C3%BD­val%C3%BD+pol­sk%C3%BD+sen%C3%A1tor+br­ut%C3%A1ln%C4%9B+ut%C3%B­Dral+psa.&gs_lcrp=Eg­ZjaHJvbWUyBggA­EEUYOTIGCAEQRRg90gE­IMTI1NGowajeo­AgCwAgA&source­id=chrome&ie=UTF-8#ip=1

Příklad:

V Česku po chodníku kráčí zjentek a teď to vidí přímo před očima. Tuto situaci. Za volantem vozu sedí senátor a jede, pes běží za vozem přivázán za lano ovšem už už se mu podlamují nohy a sem tam upadne přičemž vůz ho smýká po vozovce, pes se přirozeně snaží postavit a běžet, držet s vozem krok, jenže senátor za volantem stále neubírá plyn, naopak vše nasvědčuje stavu, kdy plyn přidává, pes rychlosti nestíhá a opětovně upadá, místy je vidět krev, jak asfalt zvířeti sdírá kůži, pes zoufale zavyje, šance pro něj se postavit v tu chvíli vypadá jako téměř nemožná… Zjentek je na chodníku v dobrém úhlu, bleskově situaci hodnotí, má dostatečný přehled o veškerém tomto dění včetně dění okolo, jasně vnímá, co se děje, plně při smyslech je si vědom, že při okamžité nezbytné záchraně života psa nemůže nikoho dalšího ohrozit…

Zjentek tasí legálně drženou zbraň s povolením k užití při ochraně osob, zvířat a majetku a v řádu několika málo sekund bezodkladně pálí na vůz směrem na senátora. Senátor má stažené boční okénko a něco křičí směrem na psa, z čehož jasně plyne, že o zvířeti ví, ale protože ze svého úhlu zjentek neviděl ve voze více, než senátorovu hlavu, projektyl zasáhne senátora přímo do ní, do oblasti spánku, přičemž díky krátké vzdálenosti cirka 12 metrů zjentek na okamžik ještě zaregistruje jakýsi obsah senátorovy dutiny lebeční na bočním okénku spolujezdce. Pak vůz dostává smyk a na místě zastavuje. Tou dobou (už se zajištěnou zbraní) ke zvířeti chvatem míří zjentek, poskytnout okamžitou první pomoc, což se vlastně podaří.

Celá tato blesková situace nakonec končí happyendem, zvíře ač silně znetvořeno vypadá, že bude žít, což se později díky skvělému výkonu veteprimáře potvrdí.

(„Byl by problém“ myšleno problémem po stránce právní… Anebo z pohledu práva je zde naopak vše v pořádku, docela jasné a právně snadno uchopitelné.)

.............­.......

Aliene, tys skutečně extrémně spravedlivý a fér člověk (nebo co 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️). Škoda, že tací na světě nejsou vsichni 💁. Děkuju. 🤔

Odpovědi
aliendrone

To je parádní hnus velebnosti. 😯 😦

Ač bych s tebou sympatizoval, tak zákon by to viděl JINAK. Nejsem právník, ale vim cosi o tom, ze způsobená škoda by neměla být větší než ochráněný zájem. Což dle zákona nedbalostní zabití přesahuje záchranu života psa. Co naděláš.

Ale držel bych ti palce, abys hajzla sice ani jednou neminul, ale do nějakého kritického místa trefil až kulkou ze třetího či pozdějšího zásobníku. 😉 😂 😂

elkon

Že ti hrabe víme dávno. Hulení k tomu nepřidá.

zjentek

Aliene, přitom tyranů je mezi lidmi jako těch psů. Ach, jak jsou ty zákony zdravého člověka paradoxní… Rozumná autistická hlava tohle nepobere, prostě nepobere 🤦‍♂️

zjentek

Elkone, co od tebe čekat. Že jsi nespravedlivý člověk vím dávno.

elkon

Tvůj názor je pro mne vzduch, asi takovou má váhu. Už dávno jsi se odkopal.

zjentek

Njn… Jenže, co s tím naděláš? 🤷‍♂️