Savier

Pokud by existovalo peklo a nebe. Kam byste podle vás po smrti šli?

Modlíte se pravidelně každý den?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jiná odpověď

Nevím, v Pekle je hic, v Nebi nuda. :P

Nemodlím se každý den. Nejenže je to zbytečné, ale ani se to nemá (nehledě na náboženství, kromě Islámu).. Nemluvě o tom, že spousta takových lidí (pánbíčkářů a jiných, co se pořád modlí), se modlit ani neumí. Často je to rutina a autamitcké odříkávání něčeho, co ani „necítí“. Tj. prázdná slova, případně verše. Bez významu, bez hloubky, citu, bez odezvy. Pokud už je člověk věřící, měl by prokazovat svou víru a svou zbožnost. A to se nedělá modlitbami – to je spíše něco jako „obtěžování“. Pravá modlitba je pak spíše v kontemplaci, emocích, katarzi, meditaci/tichu (či v transu), sebepoznání a zdokonalování, přiblížení se bohu a napodobování boha, v introspekci, rozjímání, seberealizaci, jednotě a transformaci.
Jakákoli osobní modlitba („já chci“ – tedy pro sebe) se stejně vylučuje (s vírou, božstvím, s realizací), a krom jiného je nesmyslné modlit se za něco, co si žádáme (na základě omezených tužeb, pramenících z ega), stejně nevíme, co je pro nás dobré (a co ne).

„Bohové dali člověku dvě ruce proto, aby je neobtěžoval s každou maličkostí.“

Další odpovědi
Rokio

Jiná odpověď

Do očistce a pak po zaplacení posledního haléře do nebe.

Nemodlím se pravidelně, ale věřím v boha. Bůh je podle mě sám vesmír nebo velmi vyspělá mimozemská civilizace stvořila člověka a byl to proces, který trval miliardy let.

zjentek

Jiná odpověď

Pozor! Zřejmě dude velmi důležité, na co budeme myslet v momentě smrti. Protože rozhodnout může vlastní přesvědčení!

„Jsi tím, o čem se rozhodneš, že budeš.“ 👌 -zjentek

df

Jiná odpověď

Je dobře, že se ptáš. To nejsou jen tak banální otázky. Jsou to věci, o které je třeba zajímat se do hloubky a dlouhodobě, ne jen povrchně. To znamená hledat odpovědi v knihách. Dnes jsou dostupné a ty informace k dispozici jsou. Stačí chtít a věnovat se tomu.

Co čekáš za odpověď? Jak poznáš, kdo říká pravdu? Hodíš si mincí? Co když tě pravda udeří do hlavy? Budeš schopen to pochopit a nechat to na sebe působit? Včlenit to do svého života? Jsi na to zralý?

Kelt

Jiná odpověď

Ber to jako příklad matematické logiky a budeš to vědět.

Filip84

Do pekla

Ty bys chtěl do nebe!? 🙄 Tam samý flanďák, s takovým tím nábožným výrazem, samý „reservní jehovista“, teďka ani jebat se tam nesmí, tam se ani nic nežere … To otravuje! 🙄 To jsou představy otroků, že nebudou dělat nic a bude jim dobře: kulový hovno! 😂😈

To v takovým pekle je teplo 🤷‍♀️, u těch kotlů se bude Sicher dát navařit „pekelnej kotlík“ – čerti si dozajista rádi zavdají! 🤷‍♀️ A jestli tam budou i čertice … 😈😈😈

Honem dupej se to doučit, ať máš v tom pekle co dělat! Nebo Tě tam nebudou chtít, taký lofas … 😂😈😈😈

A ne, nemodlím se vůbec. 🤦‍♀️

Roman71

Jiná odpověď

Do hrobu 😉
„Z prachu zemské půdy jsi byl vzat, a do prachu se vrátíš.“

Filip84

Disraeli: Denní modlení se je vyslovenou povinností Israelitů, jakmile podstoupí první čtení v synagoze – bar micva. Ženské mají ty modlitby kratší, ale mají taky. Třeba v ranní modlitbě se muž modlí: „Pochválen budiž, Hospodine, B-že náš, králi světa, že jsi mne nestvořil ženou.“ A ženská se modlí: „Pochválen budiž, Hospodine, B-že náš, králi světa, že jsi mne stvořil podle své vůle.“ 🤷‍♀️

Katholíci nemají, stricto sensu, přikázáno se denně modlit, vlastně nemají vůbec přikázáno se modlit, ledaže mají přikázáno účastnit se liturgie eucharistie, pak na ni musí být činně přítomni (participatio actuosa), což jde bez modlení stěží, s výjimkou těch katholíků, kteří mají povinnost se modlit liturgiae horarum vel officium divinum, tj. tzv. denní modlitbu církve, nebo také modlitbu breviáře, což jsou příslušníci duchovního stavu všech hodností, tj. diakoni, kněží a biskupové, pak všecky zasvěcené osoby, jsou-li k ní povinování podle stanov dané řeholní společnosti nebo institutu zasvěceného žití, no a pak všichni ti, které váže tzv. chórová povinnost, tj. mniši, jeptišky, většinou i další řeholníci, např. řeholní kanovníci, či kanovníci katedrálních a kolegiálních kapitul.

Laici mají povinnost zúčastnit se liturgie eucharistie, přednostně cellebrované v rithu, ku kterému de iure náleží, na tzv. zasvěcené svátky, což jsou slavnost Panny Marie, Matky Boží – 1. leden, slavnost Zjevení Páně – 6. leden, slavnost svatýho Josefa – 19. březen, slavnost Nanebevstoupení Páně („výstava je putovní“), svátek Božího Těla, nebo přesněji slavnost Těla a Krve Páně (také „výstava je putovní“; je starobylým zvykem, že se v tento den drazí věštící umyjí, jinak to, totiž, moc nedělali! 😅), slavnost svatých Petra a Pavla – 29. červen, slavnost Nanebevstoupení Panny Marie – 15. srpen, slavnost Všech svatých – 1. listopad, slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie – 8. prosinec a slavnost narození Páně – 25. prosinec. V tyto dny, pokud tomu nebrání drahýmu věštícímu závažný důvod, jako je např. nemoc, nebo třeba to, že je velvyslancem v Pyongyangu, jsou povinni se zúčastnit liturgie eucharistie (mše), přičemž se výrazně doporučuje mše v rithu, ku kterému kanonicky náleží.

Stricto sensu se laici nemají jindy povinnost modlit, „bilo“ by se to však s katechesí, no a nějakým nábožným životem. Ale podle kanonickýho práva: toto je minimum.

Savier

Takže když se rozhodnu být v harému děvek, tak se to splní? 😮

Filip84

Savier: A co bys s nimi, asi, dělal, co? 😅😈

Savier

Hrál pexeso. Co asi jiného.

Filip84

Savier: A Ty si myslíš, že by o to ty „štětky“ stály? 😈👌😂

zjentek

Sám budeš tím, čím se rozhodneš být. Děvek tam pak bude podle toho, k čemu ses sám rozhodl. Například se rozhodneš být svatým a máš po ptákách, neboli po bobrech 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Disraeli

Spousta světců/svatých mělo manželky nebo i milenky – a to jen v křesťanství.

Disraeli

Nevím, jak to myslíš. Avšak v harému nejsou děvky. To je jako bys řekl o vlastní ženě, že je děvka. 😅

zjentek

No tak tady asi těžko, v ČRdeli. Tady ti žena druhou bohužel nepovolí, však zkus škemrat! 😃

Disraeli

Právně samozřejmě ne (že by byl oficiálně v manželství s vícero), ale všechno je jinak jen o dohodě. Záleží, jaký jsi sám, jaké si najdeš – na čem se dohodnete, jak si to zařídíš, jak si je „ochočíš“. ;) Nemožné to jistě není.. ani v Česku.
Polygamie není zase až tak nemyslitelná, nepřijatelná.

Filip84

Disraeli: Normálně to funguje, zove se to polyamorie! 😅

Disraeli

Já vím, ale ten pojem nepoužívám, nelíbí se mi. :D

Filip84

Disraeli: Tak jasně, protože polyamorie není to samé, co polygamie.

Ať už jde o legální sňatek jednoho muže s více ženami opačného pohlaví (nevím o tom, že by někde měla jedna žena opačného pohlaví sňatek s více muži, nebo více žen opačného pohlaví mezi sebou, více mužů mezi sebou, atp.! 😅), nebo jde o život v kuběnátu, konkubinátu, nesezdaném soužití – nazvěme to jak chceme, ve kterém je jeden muž a více žen, to není to samé co polyamorie, protože v polyamorii má více žen opačného pohlaví „miluje“ více mužů opačného pohlaví, nebo je má „rádo“, nebo já nevím, já to tak nemám, prostě. 😅

Ale 🤪 uvedeš polyamorii, 🤪 si to mohou i najít! 😅 Když jim řekneš polygamie, gumová hlava řekne: ne, zakázáno být ve sňatku s více osoba! 🤪🥱🥱🥱

Roman71

Tak koukám, že Filip84 už peklo zažívá.. 😁

Savier

Sakriš! Tak jsem zase o něco chytřejší. Bohůžel na úkor, že jsem na tomhle webu zase o něco trapnější. Nejdříve píšu, až pak přemýšlím…