Adam2

Počítá se chování jako známka při dělání průměru k vyznamenání?

Chodím do prváku na gymnázium, mám 12 známek z povinných předmětů + známku z chování + jsem uvolněn z tělocviku. Chtěl bych se zeptat, zda se známka z chování počítá do průměru při dělání průměru k vyznamenání, a pokud ne, tak bych se chtěl zeptat, zda mi bude vycházet vyznamenání, pokud bude mít průměr přesně 1,5. (Jde mi o to, zda budu mít vyznamenání, pokud budu mít 6 dvojek.)

Nejlepší odpověď
annas

Chování se do průměru známek nepočítá.

Vyznamenání máte tehdy, jestliže průměr z povinných předmětů není horší než 1,50 a chování velmi dobré.

6 × 1 = 6

6 × 2 = 12

Celkem = 18

Průměr 18 : 12 = 1,50

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jestli nebudeš mít z chování za jedna, nebudeš mít vyznamenání, ani kdybys měl samý jedničky… ale do průměru se nepočítá…

anonym

nepamatuji si, že by se průměr počítal i se známkou s chování. to by mi bývalo přitížilo:-D

jinak pokud budeš mít 6 dvojek a šest jedniček, tak je to průměr 1,5. ale jestli si to neumíš spočítat, tak nemůžeš mít z matematiky lepší než za 5 🙂