Po obnovení systému chce Windows opět aktivaci

Obnovil jsem kvůli virům přes CD systém Windows 7 na notebooku. Teď mi píše Windows, že potřebuje aktivovat. Přes internet to ale selhává. Proč mám Win zase aktivovat? Musím volat na Microsoft?

Odpovědi
Toruk

Pokud máš Windows legální, tak bych v aktivaci po telefonu neviděl problém. Obzvlášť, když metoda po netu selhává. Stačí vytočit číslo, haló- haló a za pár minut bys měl mít po problému.

led

Originálne CD so systémom nie je aktivované – je to anonymna kópia. Ak chceš na obnovovanie predísť opakovanej re-aktivácii.
1– nainštaluj systém a aktivuj
2– nainštaluj potrebný antivír a základné programy /prípadne aktivuj/
3– zazálohuj systém pomocou backupsystém na CD-DVD
4– pri novom obnovovaní už nemusíš aktivovať

nonnel

Mě se to taky stává. Už asi třikrát jsem přeinstalovával a vždy po nějaké době se hláška objeví. Mám podezření, že za to může záplata která odhaluje škodlivý software v počítači. Dnes jsem opět použil telefon a jako debil jsem psal 9 šestimístných čísel. Nejhorší na tom je, že čísla diktuje automat a to dost rychle, takže nestíhám a možnost opakování je jen jednou. Nejlepší je si telefonní hlášení nahrát a potom v klidu vyplnit. Podotýkám, že Windows 7 jsem legálně koupil.