alexandra

Proč chce Windows po mě aktivaci?

Mám měsíc nový počítač a mám tam legálně zakoupený Windows7.Dneska mi zčernala obrazovka,že nemám pravý Windows a chce to po mě aktivovat Windows do 30 dnů,že je dnes poslední den.To mi ten,co mi ho skládal neřekl a krabici s Windowsem má ještě u sebe a já nevím to číslo,a nemůžu se mu dovolat.Chci jenom vědět,když ho dneska nezadám,co se stane zítra? Jestli si mám zálohovat,to co tam mám,a budeme to muset instalovat znovu,nebo to ještě vydrží.A pokud tam mám zvlášť disk,dávaný později, na kterém není Windows,jestli tam data zůstanou.Děkuji
Doplňuji:
Díky moc,že jste mě uklidnili…

Nejlepší odpověď
anonym

Zejtra stačí (i pozejtří)…
😉
Nebudeš muset nic reinstalovat ani zálohovat.

Další odpovědi
jpau

Zítra Tvůj život upadne do temnoty a už nic nebude mít smysl.

Tak milá alexandro. Online aktivace vyžaduje prudct key pouze v případě, že ho chceš změnit, což není Tvůj případ. Takže klikni na tu ikonku s klíčema, dej registrovat přes internet (můžeš i telefonicky ale je to pruda), další, další, další, … no a pak odvrátíš temnotu 🙂. Je to zcela normální postup registrace systému.

Nyní stručně o tom co je to temnota. Temnota je stav, který MS vyvolá v případě, že neregistruješ jeho produkt. Plocha ti zčerná jako temná obloha a namísto hvězd uvidíš pouze číslo verze a buildu. No a co je nejhorší? Nebudou ti chodit automatické aktualizace a při každém startu tě bude prudit odporný démon, který tě bude přesvědčovat, že Tvůj systém není legální. Máš však štěstí – ani temné síly MS nejsou tak mocné aby ti znemožnily přístup k datům, tzn. záloha není nutná.

ptáč

V aktivačním okně klikni na aktivaci přes telefon. Aspoň s mou zkušeností s Vistou to tak je. V PC ověřovací systém vygeneruje dvacetipěti místné číslo. Volat 800 100 074 M­icrosoft. Tam je automat který chce na klávesnici mobilu či tel automatu vkládat čísla. Mít po ruce spolehlivé pero a papír, automat diktuje hausnumera která se vloží do PC. Za celý hovor jsem zaplatil 25 Kč. Možná je to u W7 jiné. Neaktivovaná licence pouze otravuje na monitoru, jinak nic.
Doplňuji:
Doplňuji, tel. č. které jsem uvedl, nejde volat z mobilu. https://partner­.microsoft.com/cze/400­90668

Hlada

Nemusíš nic zálohovat ani přeinstalovávat. Nejdřív bych řešil to, za co jsi zaplatila. Jestli máš koupenou legální kopii, pak bys k ní měla dostat funkční klíč. I když pominu fakt, že i legální klíč nemusí fungovat vždycky, rozhodně by ti ho měl dát. Není to levná záležitost. Dokud ti systém funguje, stáhni si KeyFinder, pomocí kterého získáš současný klíč a budeš mít možnost systém aktivovat přes internet nebo po telefonu. Kdyby nefungoval, může jít o jinou chybu, např. vadnou aktualizaci nebo tě prodejce skutečně podfouknul.