karlik1

po jak dlouhé době mě zaměstnavatel může znovu zaměstnat, když jsem dostal výpověď s odstupným 3 m. platu?

Nejlepší odpověď
Drap

Druhý den.

Další odpovědi
Hans51

Nechápu sice zařazení dotazu do podkategorie Trestní právo, ale zaměstnat Vás znovu může v podstatě ihned (resp. druhý den po účinnosti skončení pracovního poměru, jak správně píše Drap). Nic mu v tom nebrání, akorát si nedovedu představit situaci, kdy by tak učinil. Odstupné se poskytuje v případě výpovědi pro nadbytečnost, z důvodu přesunu zaměstnavatele apod., takže se opětovné zaměstnání s touto situací dle mého názoru logicky vylučuje.

ivzez

Hned.
Jediný dopad by to mělo pro zaměstnance, který by musel vrátit odstupné
nebo jeho poměrnou část. Pokud by nové zaměstnání u téhož zaměstnavatele vzniklo až po třech měsících, nic by vracet nemusel.
_________

@ Hans51:
Moc často se to nestává, ale napadá mne např.
pracovní úraz nebo nemoc jiného zaměstnance…