marvy

dobrý den co my hrozí za tohle Po projetí zatáčky jsem srazil,ženu když šla mimo přechod. lehce zraněnou ženu jsem převe

dobrý den co my hrozí za tohle Po projetí zatáčky jsem srazil,ženu když šla mimo přechod. lehce zraněnou ženu jsem převezl na polikliniku a tam jsem přivolal záchranku po ošetření byla propuštěna do domácího léčení. ?
Doplňuji:
dobrý den co my hrozí za tohle Po projetí zatáčky jsem srazil,ženu když šla mimo přechod. lehce zraněnou ženu jsem převezl na polikliniku a tam jsem přivolal záchranku po ošetření byla propuštěna do domácího léčení. ? plicie tam byla taky

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokuta, ztráta bodů, finanční náhrada za lékařské ošetření + výjezd záchranky. A když bude žena chtít tak nějaké odškodné, které ale musí určit soud v občansko právním řízení.
Doplňuji:
Podle nového OZ je možno požadovat peněžní satisfakci i za psychickou újmu !

Další odpovědi
jirkajirka

Jak ale teď dokážeš,že byla mimo přechod? Jestli si teď ta ženská začne vymýšlet a žádat nějaké odškodnění budeš mít problém.Nejlepší je zavolat k havárce záchranku a policajty ty to zdokumentují a v podstatě tě to vyjde nejlevněji.Toto udělal kamarád a pak si ta žena začala vymýšlet neměl to jak dokázat stálo ho to 5000kč a rok řidičák v čistírně.

Alesh

Já bych to tipl tak maximálně na pokutu. Že by z toho byl soud a podmínka, to bych neřekl, když ji nic nebylo. Pokud tak nebyl do 50 m přechod, tak samozřejmě přecházet může. Otázkou je, jestli to bylo v přehledném místě, jak jsi jel rychle atd. Jinými slovy, záleží i na její případné vině na nehodě.

brillant

Viz http://www.mdcr­.cz/NR/rdonly­res/B4C0BA26-9083-4260-8506-DBE4C2AF1243/­0/sb005120111332011­.pdf

  1. způsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví, pokuta od 25 000 Kč do 50 000 Kč

nelze projednat v blokovém řízení
zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let

  1. při dopravní nehodě
  1. neprodleně nezastaví vozidlo,
  2. neohlásí dopravní nehodu policistovi,
  3. neprokáže totožnost ostatním účastníkům nehody včetně sdělení údajů o vozidle, které mělo účast na dopravní nehodě,
  4. nedovoleně opustí místo dopravní nehody nebo se neprodleně nevrátí na místo dopravní nehody po poskytnutí nebo přivolání pomoci nebo po ohlášení dopravní nehody,

pokuta od 2 500 Kč do 5 000 Kč
nelze projednat v blokovém řízení
zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti měsíců, pokud byl přestupek spáchán v období dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců dvakrát a vícekrát

klob1

Tak záleží na moc věcech a okolnostech..Tobě tak 2 tis,za to,že jsi nepředvídal.A jinak vina je její,když šla mimo přechod.
Jinak si asi udělal maximum,když už se to stalo.Nevím,ale asi jsi měl uvědomit policii,když šlo o nehodu s poraněním?Jinak ,když nedojde ke zranění a škodě nad 100tis,tak je volat nemusíš.pak.Kdyby ona požadovala náhradu za zranění,tak je důležité,jak se prokáže,že to zrovna bylo mimo přechod za zatáčkou?A vše jak se doloží,jak bylo a nebylo.pokud máš černou skříňku,taková kamerka,tak může být k ní dost přihlédnuté.Jako průkazný materiál.

lukas.zmizik

odpověď již byla řečena ostatními…

já jen chci dodat upozornění k odpovědi uživatele klob1:
žádné takové, že policie se volá jen ke škodě nad 100 tisíc kč, v případě zranění se volá vždy !!

já jen, aby si tady někdo z podobných rad nevzal příklad a pak nebyl stíhán za ujetí od nehody nebo neposkytnutí první pomoci…
Doplňuji:
sorry nevšim sem si, že uživatel klob1 to ohledně přivolání policie napsal správně

Kajdamajda

A to se ti opravdu stalo?
Doplňuji:
řekla bych ze by z toho měla být nějaká finanční částka

Reezo

Pokud sraziš chodce mimo přechod, tak neseš částečnou vinu. Většinou je to 50% a budou trestat tebe i chodce. Pokud máš povinné ručení, což ze zákona mit musíš, tak se všechny výdaje budou hradit z tohoto. Max dostaneš pokutu, ale bude se zohledňovat to, že byl na komunikaci v místě, kde nic dělat neměl… poskytnout pomoc je tvá povinnst.

cukrar

marvy, pozor na nepřesné a špatné odpovědi.
Z Vašeho popisu vyplývá:
pokuta 25–50 tisíc, odebrání řidičského oprávnění na půl rok až dva. viz: bodový systém. Tento případ nebude řešit policie, ale magistrát v místě přestupku.
Osobně doporučuji, abyste kontaktoval neustále poškozenou ženu a odškodnil jí přímo. Na oplátku jí požádejte, aby nedala souhlas se zdravotní dokumentací. Pak bude sankce od 1500Kč + 1000Kč správní poplatek.
Přemýšlejte, co se vyplatí.

Zdroj: http://www.12bo­du.cz/bodovany-prestupek-125c-1h.html