zjentek

Platí, že čím více slizký gel z aloe vera vytéká, tím je zdravotně prospěšnější a taktéž účinnější?

Dvě rostliny aloe vera z jednoho parapetu, jedna zakoupená druhá vymazlená od sazeničky, po říznutí a zmáčknutí z jedné vytéká řídká tekutina, sotva mazlavá, skoro jako voda, z drtuhé hustý mazlavý gel, sotva teče, také zabarvení se liší, jedna světleji zelená bez výrazných skvrn, druhá temně zelená s výraznějším „mramorováním“ (světlá kytka řídký gel, tmavá hustý, obě čirý). Děkuju.

(Zdravotní benefity gelu- pouhá dedukce.)

Odpovědi
Ametyst

Protože aloe vera zalévám velmi málo, gel je téměř tuhý. Používám ho na potření ran a odřenin. Funguje velmi dobře a hojí rychle. Naposledy předevčírem jsem si odřela prsty v nových botách. Gel z aloe vytvořil tenoučký film, a už nebylo potřeba se víc starat, jen kúru opakovat.

paul1

Zdá se, že je to tak:

Zdroj: https://www.her­bavis.cz/blog/a­loevital-aloe-vera-vlastnosti-pouziti-kontraindikace

Ametyst

Zjentku, vidím sama, že jsem neodpověděla přímo k věci. Omlouvám se, byly by to jen spekulace. Přeji Ti krásný den bez odřenin.