Kelt

Platí v této situaci přísloví, že jeden mluví o voze a druhý o koze?

Klasická situace v hospodě, jeden vychvaluje jaké má perfektní auto, kolik mu žere, jakou má spotřebu a jak rychle jezdí a druhý tak chválí svou milenku, hlavní její poprsí. Takže vlastně jeden mluví o voze a druhý o koze, ale oba si dobře rozumějí. Takže s tím příslovím to bude nějaké divné, ne? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

V hospodě projde všechno, hlavně ať se chlapi vykecají, když doma musí držet hubu. Na závadu to může být třeba v zaměstnání, když se mluví o nějakém pracovním problému a někdo začne se zcela nesouvisejícím tématem. V nejlepším případě bývá upozorněn, ať se vyjadřuje k tomu, o čem se právě mluví. Nebo dotazovaný nepochopí otázku, jak se zhusta stává i zde.

Další odpovědi
autacek

Význam toho přísloví je jiný, asi jako není los, jako los.

mosoj

Tvoje starosti na moji hlavu. Ty mluvíš o čem?

orwell

Máš pravdu, je to nějaké divné. Já bych řekl, že v tomto případě jeden mluví o voze a druhý o kozách. Ale nevidím důvod, proč by si neměli rozumět.

zjentek

To je sice pravda, přesto mají stejný zájmy. Sedí spolu na stejným místě, vesměs pijí stejné pití a i když mluví jeden o voze a druhý o koze, jde o velice podobný hračky s terapeutickým účinkem na stejná emoční centra v mozku.

marci1

Prostě se oba dva vykecají. 🙂 Ono přísloví platí v tom případě, že se oba chtějí dohodnou na nějakém společném řešení problému, stavu, řešení a každý mluví zásadně o něčem jiném. Takže řešení je v nedohlednu.