tony2412

Platí pojišťovna rovnátka na zuby pro děti?

Jde mi o to že pro děti prej stojej rovnátka asi 16 000 kč , přeci každej na to nemá, musí existovat nějaká alternativa pro ty méně movitý, nebo budou existovat děti s křivejma zubama? Máte s tím nějaký zkušenosti? Jde mi čistě o funkčnost těch rovnátek, ne o nějaké nadstardantní možnosti…

Odpovědi
Rakira

pojišťovna ti na rovnatka přispěje 500kč víc ne

da ny

Kdysi VZP přispívala po 1 000 Kč na čelist. Informaci získáte u své ZP.
Kosmetické záležitosti žádná ZP nehradí.
16 tisíc je slušná částka (u nás jsou dražší), ještě je třeba připočítat na konci léčby stabilizační prvek (desku). Některé typy stojí v Praze kolem 50 – 90 tisíc (tzv. neviditelná).
Je nedostatek stomatologů a ortodontistů obzvlášť (9 let studia). Proto tak (nehorázně) vysoké finanční částky.
Žádná alternativa neexistuje, vím o rodičích, kteří si berou i půjčky.
Přestože nejde vždy jen o nějaký křivý zub, ale i úpravu mezičelistních vztahů, platí rovnátka rodiče nebo dospělý pacient plně sám.
Děti jsoi „drahý špás“. ;-D