ptáč

Platí Kolik maturit máš, tolikrát jsi člověkem?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě ne. Maturita je papír, která je dokladem o ukončeném studiu, ale zase tolik nevypovídá o tom, co studentům zůstane v hlavě, tedy vědomosti trvalejší nebo jen momentálně „našprtané“ atd.
Je třeba pokračovat dál, zdokonalovat se, získávat nové informace nejen v oboru, ale i obecně. Nezůstat stát …

Jak tvrdí R. Fulghum:

"VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce. Moudrost mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti v nedělní škole atd.

Co sem všechno patří, viz odkaz

http://azcita­ty.cz/citaty-o-vzdelani/#ixzz3lLZGM7CI

Galén -"Je hanba, že se někdo dovede namáhat po mnoho let, aby se stal dobrým lékařem, obhájcem, učitelem nebo geometrem, a přitom není ochoten namáhat se příslušně dlouhý čas, aby se stal dobrým člověkem.“

Do třetice – J. A. Komenský.
„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“
--

Další odpovědi
štamgast

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.

gecco

Slyšel jsem to o jazycích – o maturitách ještě ne…
😉

Elk

Asi jako – dělal jsem si již 5× úspěšně řidičák, ale 4× mi ho zatím vzali. Jsem skutečně dobrý řidič?
B + J – vy jste teda dvojka…ha ha

e1232851@trb

:D určitě ne

Kim12345

Ne to jsou jen takové řeči .

lota

Že někdo dělá víc vysokých škol, asi není tak nezvyklé, ale víc maturit? Jakože jedna nestačí, jedna je pro člověka málo? Tak asi jo!:-)