Avatar uživatele
ptáč

Platí Kolik maturit máš, tolikrát jsi člověkem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Elk, lota, gecco, lejdy.můn před 3150 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Určitě ne. Maturita je papír, která je dokladem o ukončeném studiu, ale zase tolik nevypovídá o tom, co studentům zůstane v hlavě, tedy vědomosti trvalejší nebo jen momentálně „našprtané“ atd.
Je třeba pokračovat dál, zdokonalovat se, získávat nové informace nejen v oboru, ale i obecně. Nezůstat stát …

Jak tvrdí R. Fulghum:

"VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce. Moudrost mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti v nedělní škole atd.

Co sem všechno patří, viz odkaz

http://azcita­ty.cz/citaty-o-vzdelani/#ixzz3lLZGM7CI

Galén -"Je hanba, že se někdo dovede namáhat po mnoho let, aby se stal dobrým lékařem, obhájcem, učitelem nebo geometrem, a přitom není ochoten namáhat se příslušně dlouhý čas, aby se stal dobrým člověkem.“

Do třetice – J. A. Komenský.
„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“
--

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
štamgast

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Slyšel jsem to o jazycích – o maturitách ještě ne…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Asi jako – dělal jsem si již 5× úspěšně řidičák, ale 4× mi ho zatím vzali. Jsem skutečně dobrý řidič?
B + J – vy jste teda dvojka…ha ha

Upravil/a: Elk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
e1232851@trb

:D určitě ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kim12345

Ne to jsou jen takové řeči .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Že někdo dělá víc vysokých škol, asi není tak nezvyklé, ale víc maturit? Jakože jedna nestačí, jedna je pro člověka málo? Tak asi jo!:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek