Avatar uživatele
fira

Platby za odebrané teplo.

Mám nájemní byt o rozloze 72 metrů čtverečních.Byt je vytápěn horkou vodou která je ohřívána plynem.Tento byt je součástí areálu který je vytápěn stejným systémem.Tento byt je tak zvaně služební.Náklady na topení v tomto bytě byly vyčísleny na 24 000 kčs za rok 2010.Tento byt nemá žádné měření odebraného tepla.Bylo mi řečeno že pokud se v areálu topí hodně tak budu i hodně platit.Samozřejmě je v areálu i spousta kanceláří kde se topí ve dne v noci protože to platí zdravotní pojišťovny potažmo daňový poplatníci tzn všichni kdo platíme daně.Je tento postup při vypočtu odebraného tepla v souladu se zákonem?Bylo mi řečeno že se to počíta s obytné plochy bytu.Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, flodur před 4852 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
atriplex

Pokud nejsou na radiátorech měřáky, tak se spotřeba rozpočítá na metry podlahové plochy + se k tomu připočítají ztráty, které vzniknou transportem.

Idální by bylo, kdyby měl každý radiátor měřák. Jsou-li však všude kolem firmy a vy jste zanedbatelné minimum, tak se firmám nevyplatí instalovat měřáky, protože to stejně bude firma platit topení jako celek.

Máte prostě smůlu a šetřit mezi ostatními rozhazovači se vám nevyplatí.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek