danaanad

lze podat žalobu o vyklizení bytu nájemců současně s žalobou o dlužném nájemném, prosím?

Mohu podat žalobu jako pronajímatelka o vyklizení bytu nájemcům pro neplacení nájemného s velkým dluhem po skončení určité doby současně s žalobou o úhradu dluhu na nájemném, prosím. Děkuji.

Nejlepší odpověď
carpediem

Já bych to podala na 2×, nejprve bych předběžným opatřením žádala o vyklizení bytu, aby nevznikala další škoda, tak bych odůvodnila to předběžko, nevímm zda ho nezamítnou, ale prubla bych to. Pak bych klasickou žalobou žádala o platební rozkaz. Pokud to rozdělíte, buude asi výsledek rychlejší, a domůžete se dříve alespoň polovinny práv.

Pokud to podáte vzájemně, myslím si, že to stejně rozdělí.

Další odpovědi
Banán88

Ano.. ostatne evidentne budete brzy mluvit s advokatem, jiste Vam to potvrdi ;)

ivzez

Už jste nájemce písemně vyzvala k uvolnění bytu
(aby se nájemní smlouva automaticky neobnovila
na stejnou dobu, na jakou byla sjednána)?

Jestli ne, vyzvěte jej napřed k uvolnění a předání bytu.

Dluh na nájemném bych řešila odděleně,
aby jedno zbytečně nezdržovalo druhé.

Michal125

Doporučuji vyklidit od profesionální firmy – http://vyklize­niexpres.cz