Plán fyzické ochrany objektu nebo zařízení

Dobrý den, potřebovala bych prosím vysvětlit jednoduše následující pojmy..pod dotazem jsou moje logické dedukce..

  • analýza možností neoprávněných činností a provedení případného útoku na objekty nebo zařízení
  • režimová opatření
  • organizace fyzické ostrahy objektu

:- hrozby, které by mohly souviset s objektem nebo zařízením
:- režie = lidé stroje..hrozby související s nimi
:- ochranka

Děkuji

Odpovědi
anonym

Peggy92, s první dedukcí se dá souhlasit.
Režimová opatření = režim (harmonogram, způsob využití jednotlivých metod, jejich vzájemná kombinace atd.). Zde by mělo být uvedeno jaké bude použito zabezpečovací zařízení, kdy se bude zapínat a kdy vypínat, na koho bude napojeno atd.
Organizace fyzické ostrahy objektu = sem by měly přijít ty lidské zdroje (ne stroje), mohlo by jít o vlastní hlídací službu nebo pracovníky profesionální. V každém případě by ale třetí bod měl rozpracovat harmonogram činnosti hlídačů. Jiný bude režim během pracovní doby a určitě bude jiný ve večerních a nočních hodinách. Mělo by zde být uvedeno v kolik hodin a po jaké trase bude hlídač procházet objektem, co bude kontrolovat a jaké další činnosti v souvislosti s ostrahou provede.