LucinkaLLL

Pití černého čaje a kávy

Proč bychom neměli pít tolik černého čaje a kávy?

Odpovědi
arygnoc

a kto to povedal?

celé národy pijú veľa čaju či kávy …(japonci, číňania, arabi, taliani, maďari, briti, brazílci, …)

anonym

Záleží na pojmu co znamená tolik. Jestli je to trošku, ráno, nebo kafáč. Pak by šlo diskutovat o tom, co je hodně černého čaje a kávy. Ale podívejme se na tělo z jiné stránky. Organismus, což je hmota schopná reprodukovat sama sebe, potřebuje vodu. Na trávení, na čištění v ledvinách ale hlavně na výživu buněk. Atd. nejsem lékař. A tu vodu tělo musí nějak získat. Když vodu nezíská, tak ji musí vyfiltrovat těmi ledvinami, no to musí být dřina, ne? A pak teprve to tělo může tu vodu použít. Otázka by měla být, v jakém poměru pít kávu a čaj s čistou vodou? A na to už nějaké studie existují.

HonzikPernik

Protože budeš závislá a taky je to agresivní pro žaludek.
Měj krásný večer Lucinko :))))

cochee

Všeho moc škodí. Dokonce i moc čisté vody.

marci1

Černý čaj a káva by se neměli pít ve větším množství, poněvadž obsahují kofein. Kofein nás krátkodobě povzbudí, ale ve větším množství vzniká návyk a kofein se stává pro tělo nepostradatelnou drogou.