bolak

Je možný se otrávit čajem? Když to člověk přežene a vylouhuje prostě do jednoho hrníčku osumdesát sáčků?

Nejlepší odpověď
annas

Studie v r. 2012 ukázala, že lidé, kteří pijí velké množství černého čaje – více než sedm šálků denně – jsou náchylnější k rakovině prostaty o 50%. Pití méně než sedm šálků denně neprokázalo zvýšené riziko.

Černý čaj je bezpečný pro většinu dospělých. Příliš mnoho černýého čaje jako je více než pět šálků za den, může způsobit nežádoucí účinky, kvůli obsahu kofeinu. Tyto nežádoucí účinky mohou být v rozsahu od mírnéějších až závažných a zahrnují bolesti hlavy, nervozita, poruchy spánku, zvracení, průjem, podrážděnost, nepravidelný srdeční tep, třes, pálení žáhy, závratě, zvonění v uších, křeče a zmatenost.

Určitě takové množství čaje vypít najednou by mohlo vést ke smrti.

U lidí, , kteří pijí černý čaj nebo jiné kofeinové nápoje po dlouhou dobu, , a to zejména ve velkých množstvích, může vzniknout psychická závislost.

http://transla­te.googleuser­content.com/tran­slate_c?depth=1&e­i=OmVMUcnVLI3KtA­aL2oHYBA&hl=cs&pre­v=/search%3Fq%3Dris­k%2Bdrinking%2Bblac­k%2Btea%26hl%3Dcs%­26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DxfO%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs&rur­l=translate.go­ogle.cz&sl=en&u=­http://www.nlm­.nih.gov/medli­neplus/drugin­fo/natural/997­.html&usg=ALkJrhgI-rYfv3c4OBcZnGXpjC9Mw_­P1MA

Našla jsem, že při velkém množství pití čaje se dostávají do těla velké dávky hliníku. To může způsobit toxicitu u člověka , což může mít za následek i smrt. Zatím není žádný důkaz, že konzumace jakékoli množství z čaje ji způsobí. výsledek.

Další odpovědi
Led_

Klasický ruský čaj (nie tekutina) obsahuje viac kofeínu ako káva v rovnakom množstve.
(80 sáčkov čaju = 80×1,5g=120g)
120g čaju : 120g kávy
Radšej to ani neskúšajte! dobre vám nebude…

Michal Kole

Vězni si dělají tzvaného magoráka

mosoj

Ano kofein je ve velkém množství jedovatý !!
Doplňuji:
Jako každá jiná droga!

www

„Smrtná dávka kofeinu je při orálním užití
150 mg/kg, to je pro 100 kg těžkou osobu
15 g, přepočítáno na kávu je to 25 litrů.
Nejvyšší dávka, kterou člověk přežil, byla
24 g. Nejnižší, kterou nepřežil, byla 3,2 g“
Přečti si tedy kolik teinu obsahuje sáček.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Kofein

Dudu855456

Souhlasím s annas.Ale,také doplňuji,že jakmile vypiješ 60 šálků jakékoliv tekutiny!Za hodinu,tak se ti vyplaví buňky a zemřeš.Ovšem samozřejmě kdo je,tak blbej aby za hodinu vypil 60 šálků?

kablik

taky se vám už zdálo že bolák a kole jsou pořádný paka?

Lucijej

a ty zase spíš než káblík vypadáš jako pěkná rourka

bolak

ty se za mě pereš? :))

bolak

mosoj: v jakým množství?

Lucijej

Sice nejsem mosoj, ale:
Smrtelná dávka kofeinu je při orálním užití 150mg/kg, to je pro 100kg těžkou osobu 15g, přepočítáno na kávu je to 25litrů. Nejvyšší dávka, kterou člověk přežil byla 24 gramů. Nejnižší, kterou nepřežil je 3.2 gramy, ovšem nitrožilně.

bolak

skoromosoj: Máš to napsat do odpovědi a né do diskuze, když máš odpověď :)

A stejně je to divný, jak si narveš nitrožilně sáček čaje. A těch 25 litrů, to je za jak dlouho? Protože stačí 6 litrů tekutin a vodejdou ti ledviny..

anonym

:)