kataran2015

Píšu si se zadaným, je to opravdu tak špatné?

Ahoj.
Píšu si na Facebooku se zadaným klukem. Znám ho ze střední a také jezdíme spolu jednou ročně od turistů na zájezd. Bydlí ode mě 50 km, u nás má jen babičku, tetu a chodil zde na školu. V létě jsem jezdí na chatu. Už se mi dlouho líbil a až ted sem s ním navázala kontakt. Štouchla jsem ho na Facebooku. Nevěděla jsem, že je zadaný. Začal mi psát. Pamatuje si, že jsem také chodila na stejnou školu a zná mě od těch turistů, i když jsme spolu nikdy nemluvili. Normálně jsme se bavili. O práci, škole, filmech, zájmech, cestování. Ptal se mě, zda mám přítele. Tak jsem mu řekla, že momentálně přítele nemám. Prý, že to bude dobré, protože jsem hezká a chytrá holka a na ocet nezůstanu. Následně jak si ideálního muže představuju. On říkal, že nevydrží bez ženský. Tudíž jsem pochopila, že asi nějakou tu přítelkyni má. Potom měl také nějaké dvojsmyslné narážky. Také by mě rád pozval na kafe, kdybychom od sebe nebyli tak daleko. Lépe bychom si popovídali. A jestli jsem ráda, že mi napsal. Říkala jsem, co by asi říkala jeho přítelkyně na to, kdyby chodil s cizíma holkama na kafe a on, že s holkama se snad jeste bavit může, ne. Popravdě mě nikdy nějak nenapadlo, že zrovna já bych se mu mohla nějak líbit nebo mu být sympatická. Ale bude to asi tím, že neumím dát najevo zájem a jen koukám nenápadně. Je to opravdu tak špatný, psát si se zadaným? Snažím se rozhovor držet v hranici a neflirtovat s ním, když má tu přítelkyni. Akorát jsem mu taky řekla, že je hezký.
Je mi 23 a jemu 26.

Nejlepší odpověď
gecco

Já se držím hesla – „nedělej jiným, co sám nechceš“ – takže pokud by ti nevadilo být na místě jeho přítelky, klidně pokračuj…
😁

Další odpovědi
anonym

Až se vás nabaží , tak podvede vás a vy, že tohle podporujete, si možná nic jiného, ani nezasloužíte.

Ano, opravdu je to moc špatné, rozbíjet něčí vztah, kvůli svým nenasytným touhám.

ivzez

Sama cítíte, že to v pořádku není.
Vaše konverzace není běžná kamarádská komunikace ► Vám
se líbí, on má dvojsmyslné narážky, kam až se chystáte zajít?

Jak byste se cítila, kdyby takto „komunikoval“ s jinou dívkou Váš přítel?

klumprt

Zatím na tom není nic špatného. Ale je třeba dávat pozor na to, jaké on má úmysly.

Jestli je s přítelkyní třeba nespokojený, možná si už pomalu hledá novou.
I když je s přítelkyní spokojený, může mít zájem o krátký nezávazný vztah, tzv. bokovku. Což je asi pro tu druhou trochu nedůstojná role.
I když je s přítelkyní nespokojený, může mít přesto zájem jenom o kamarádské povídání a trošičku flirtu a nikam jinam ho nedostaneš, kdyby ses rozkrájela.

Každopádně tvůj zájem mu zcela jistě lichotí, to by mu lichotilo, i kdyby byl sebezadanější. Proto je ochoten se s tebou bavit, i když je třeba s tou svojí nadmíru spokojen a neměnil by ani za nic.

Pak je otázka, co teda vlastně chceš ty? Nebylo by vhodné jeho vztah narušovat, ohrožovat a pak vycouvat takříkajíc bez řádné pointy. Myslím, že pokud není ženatý a nemá rodinu, tak je takříkajíc ještě k dispozici pro soutěžení, ale ocaď pocaď.

redy

Ty kluka nemáš jsi volná a můžeš si dělat co chceš.
Ty to vůbec nemusíš řešit, jestli se ti líbí jdi do toho.
Lidi se rozcházej a zcházej, prostě udělej to, co sama chceš.
Nejsi to ty, kdo musí vyřešit váš (třeba) nastávající vztah.

ReHu

Pokud zůstane u psaní nebo kafe, pak asi v poho.
Ale je mnoho mužů, kteří si rádi „odskočí“. „Pouze“ využijí situace.
Takže asi nebude nejlepší mu tuto příležitost nabízet.
Vžij se do situace jeho partnerky.

Mc Merkurion

…z tvého pohledu ne,ale on bude mít asi něco za lubem…

mosoj

To poznáš až to někdo druhý udělá tobě. V pořádku to bude, až ten dotyčný to své přítelkyni řekne a vztah s ní ukončí.

quentos

… a kdo říká, že je to špatné? Má mu snad ta jeho právo zakazovat kamarádky, pokud to jsou skutečně pouze kamarádky?
Podle takovýchto reakcí abych se snad nakonec bál si najít holku, aby mě snad nenutila všechna moje přátelství se ženami zničit…!

Hlada

Psaní si na FB je trávení volného času ve virtuálním světě, který má od reálného tak daleko, jako hraní automatů k výdělku. Jiný styk neprovozujete, takže na tom není nic špatného.

pizlicka

ještě bych pochopila,kdyby se zeptala 16tileta slečna.ale 23 letá žena?dělate si srandu?a nerikejte mi,ze si to nedokazet otocit na sebe,kdyby tohle dělala nejaka zena vam,kdyby jste mela pritele.okud on je sobec,je to jeho svedomi,vy si chrante to sve,a nelezte nikomu do zelí.

ivzez

Quentosi, nejde přece o nějaké zakazování. Zkusme to otočit:
Co kdyby si Vaše přítelkyně takhle nezávazně dopisovala s nezadaným kamarádem? Bylo by to podle Vás v pořádku, že on jí píše, že je hezká, Vaše přítelkyně by měla dvojsmyslné narážky, …?

anonym

To je dneska mládež…žádná zodpovědnost, žádné morální zásady jenom lži, přetvářka a sebeklam, který dokáže akorát falešně ukojit svoje sobecké emoce.

gecco

Dyby emóce, CHTÍČ JE TO…
😉