Silvie

Píši měkké nebo tvrdé i?

Ahoj. Pokud oslovuji osobu křestním jménem např. ahoj Evi, Silvi, Luci atd. píši na konci měkké i? Setkávám se s měkkým,ale i s tvrdým y.Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

pomozme si tím, že Evi, Silvi apod. je vlastně zkrácená podoba zdrobněliny – Evičko, Silvičko apod.. A přípona -íček, -ička, -ičko je vždy měkká.

Další odpovědi
Ella

měkké

tvrdé mi pasuje akorát u Luci – Lucy – což je ale spíš anglická obdoba jména Lucie.