Avatar uživatele
Rafaelo111

Jaký je rozdíl mezi pěnovou a pružinovou matrací?

Doteď nechápu jaký je v nich rozdíl. Proč vlastně vznikly pěnové matrace, kvuli úspoře materiálu – pružin? Vznikly pěnové matrace s tím, aby nahradily pružinové nebo byly oboje vynalezeny odhadem současně? Které dáváte přednost?

Rokio:
no já v tom vidím spíš nevýhodu že se přizpůsobí tělu – beru to tak že pěnová si nezachová původní podobu, proleží se a zůstane mi na ní důlek např od ramene. Možná kdyby se jednalo o nějakou tvrdší pěnu tak by se tak neproležela. Dělá se matrace z tvrdší pěny?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz před 1038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

pěnová

Špatná anketa – chybí jiná možnost. Zatím mám zkušenosti jen pružinovými matracemi a moc s nimi spokojen nejsem. Trvale a nevratně se totiž deformují. Je to starší typ matrací z dob, kdy ještě nebyly rozšířeny takové materiály jako PUR, studená či líná pěna apod. Z těch jsou nejhorší PUR a nejvíc jsou chválené latexové. Ale i na ně jsem četl spoustu negativních recenzí, takže těžko vybrat. Navíc ty opravdu kvalitní matrace stojí majlant.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

pěnová

Pěnová je kvalitnější. Přizpůsobí se křivkám tvého těla. Některé mají i zóny tuhosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

pružinová

Na takový otázky se musí „odzadu“. Nejprve je třeba si ujasnit, jaký typ člověka má matraci využívat, protože rozdíly mezi vlastnostmi matrací z různých materiálů odhalíš především teprve až při způsobu jejich používání – jak a KýM! To si myslím já, zjentek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

pěnová

My máme matrace kombi, dvě vrstvy pěny a pod tím pružiny. Máme je cca 10 let a zatím o.k.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

Avatar uživatele
elkon

Pěna časem ztrácí své vlastnosti. Pružiny vydrží mnohonásobně delší dobu. Ale hlavní slovo by měl mít odborník (ortopéd).

před 1038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ty pružiny taky nejsou žádný zázrak. Zatím se mi každá proležela už za 1 až dva roky bez ohledu na jejich tuhost.

před 1038 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek