annas

Pavel Kříž, současník, herec a lékař, řekl: „Zkus vše, dokud je čas, protože pak už to nepůjde?“ Je to tak?

Odpovědi
hanulka11

Ano je to tak ,Pavel Kříž je obdivuhodný člověk ,snaží se ze svého já vykřesat vše co jen jde.

Pavel Kříž, *18.4.1961, – herec

Od dětství se chtěl stát lékařem, ale navštěvoval dramatické kroužky, hrál v amatérském div. souboru Pírko a v Dětském studiu Divadla Na Provázku.

Když nebyl z kádrových důvodů přijat na gymnázium, dal nakonec před medicínou přednost herectví, které vystudoval na Státní konzervatoři v Praze. Ještě jako konzervatorista debutoval ve filmu, zkoušel v Rubínu s Divadlem na okraji a hostoval v Divadle E.f. Buriana, kam hned po škole nastoupil do angažmá.

Roku 1987 odešel do Činoherního klubu a současně v Divadle Na zábradlí jak host alternoval s J.Potměšilem roli Scipia v Caligullovi.

V roce 1988 emigroval do Kanady, kde ve Vancouveru vystřídal nejprve řadu zaměstnání, aby pak po absolvování kursů psychoterapie působil jako terapeut tělesně postižených v domovech pro seniory. Spolupracoval se zájezdovými divadly, s rozhlasem i tamní českou amatérskou scénou.

Po návratu domů v 90 letech pokračoval opět v herecké dráze před kamerou i na jevišti. Od roku 1996 je členem činohry Národního divadla, kde vynikl zejména v postavách ruských dramatických děl. Na filmovém plátně se poprvé objevil v chlapecké roli ve filmu Kopretiny pro zámeckou paní. Následovaly další filmy: Kleinova pentalogie komedií o básnících, Zámek „Nekonečno“ Kdo se bojí, utíká, O statečném kováři, Andělské oči a mnoha dalších. V seriálech Hotel Herbich, Zdivočelá země, Hop nebo trop, Náves, Ulice. Spolupodílel se na tv. vzdělávacím magazínu „Manažerem vlastního zdraví“.

Zdroj: http://www.roz­kvetlekonvalin­ky.estranky.cz/clan­ky/herci/pavel-kriz.html

poa.li

Spíš bych řekl – Pak už to nemusí jít. Znamená to chytit příležitost za pačesy a pokud možno nepustit.