Jose1f

Patří záloha do obratu pro povinnost zaregistrovat se jako plátce DPH?

Někdo říká,že záloha do obratu nepatří, někdo naopak říká, že FÚ započítá do obratu vše, co přijde na váš účet. Prosím o odpověď a o vyjádření osobní zkušenosti zejména osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), které s tímto problémem již přišly do styku.
Doplňuji:
Podle zákona o DPH se obratem rozumí úplaty za uskutečněná plnění. Záloha přijatá na plnění, která se uskuteční v budoucnu, by podle toho, myslím, neměla být úplatou za uskutečněné plnění.

Nejlepší odpověď
Hlada

Úplata přijatá před uskutečněním plnění jako záloha se zahrnuje do obratu až ke dni uskutečnění plnění.

Další odpovědi
Drap

Záloha je příjem jako každý jiný , tak proč by se neměla počítat ?