Zlatý

Paragraf na dítě

Dobrý večer obracím se tu na vás o prosbu.Před chvílí mě volala má sestra že její děti mají teplotu mají hnisavou angínu ona musí celý týden do škole (kurzu)a tak se domluvila s manželem že tedy zůstane celý týden doma.Napsali tedy zaměstnavately,že manžel zůstane skrz děti doma záhy jím prý zvoníl telefon a že manželův zaměstnavatel začál vyhrožovat že když nepřijde napíše mu áčko nahlásí to u soudu dá mu k náhradě fušku která mu nevyjde.Já jsem se začala smát uklidnila jsem svou sestru a švagra s tím,že když si zítra zajdou k lékaři tá jim vystaví paragraf ten se odevzdá zaměstnavately a bude mít klid i když mám manžela který podniká moc do tychto zákonů nevidím poradíte ?podle mě ten zaměstnavatel je zastrašuje a to jsem jim i řekla
Doplňuji:
Ona si dělá přes pracák kurz kadeřnický jami kam musí chodit .
Já jsem jí na to odpověděla že ona ten kurz má zaplacený navštěvovat ho musí a děti sama doma mět nemůže řekla jsem jí,že pokud bude chtít tak až na kurzu skončí ráda s ní za tým zaměstnavatelem zajdu a pěkně mu to nandám.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ano zastrašuje, na paragraf má nárok kterýkoliv z rodičů.

Další odpovědi:

Panenko,paragraf si může vzít otec dětí v pohodě,jen si nejsem jistá,pokud není sestra na MD,jak to je.Jinak může zaměstnavali oznámit,že s dětmi zůstává doma on.
Doplňuji:
Myslím,že by si to zasloužil!

Zlatý

Pokud otec dítěte žije s dítětem ve společné domácnosti, samozřejmě má nárok na ošetřovné a to na 9 kalendářních dnů.
Pokud ale jde o dítě, s kterým je matka na MD, musela by prokázat, že se o dítě nemůže sama starat (například je také nemocná). To zas Vaše sestra nemůže, když chodí na ty kurzy. Nevím, zda by jí nějaké potvrzení o nutnosti navštěvovat kurz vystavil ÚP...
Pokud je ale jedno z dětí starší 3 let, může otec čerpat ošetřovné na něj (matka je přeci na MD s mladším). Tato varianta odpovídá našim zákonům a zaměstnavatel bohužel může jen trapně vyhrožovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.