nárok na propustku

Dobrý den,mám dotaz jak je to s uplatněním propustky při doprovodu dítěte na ozdravný pobyt.Jedná se o pobyt organizovaný pojišťovnou.Odlet a přílet je z Prahy a protože jsme z Přerova, musím dítě do Prahy dopravit. Lze uplatnit propustku, nebo paragraf?

Odpovědi
Jakub

Zákoník práce.
Jiné důležité osobní překážky v práci

§ 199

§199 (1) Nemůže-li zaměstnanec konat práci pro jiné důležité osobní překážky v práci týkající se jeho osoby, než jsou uvedeny v §191, je zaměstnavatel povinen poskytnout mu nejméně ve stanoveném rozsahu pracovní volno a ve stanovených případech i náhradu mzdy nebo platu podle odstavce 2. Náhrada mzdy nebo platu se poskytne ve výši průměrného výdělku.

§199 (2) Vláda stanoví nařízením okruh překážek v práci podle odstavce 1, rozsah pracovního volna, případy, ve kterých se poskytuje náhrada mzdy nebo platu, včetně případného spolurozhodování odborové organizace o vyslání zaměstnanců na pohřeb spoluzaměstnance, a to i vůči zaměstnancům, kteří nepracují na pracovištích zaměstnavatele, ale podle dohodnutých podmínek pro něj vykonávají práce v pracovní době, kterou si sami rozvrhují (§ 317).

Zdroj: /www.zakonycr­.cz/seznamy/262–2006-Sb-zakon-zakonik-prace.html