pacient s rakovinou 4. stupně, jak dlouho s takovou nemoci tu muže být

jaj dlouho muže žít pacient 4. stupně

Nejlepší odpověď
Dandi

Je to zcela individuální a záleží, jaká je nasazená léčba…na internetu jsem našel článek:

Žena, 35 let, rakovina plic, 4. stupeň, neoperovatelný stav. Zahájila užívání přípravku společnosti AEterna ve velmi vysokých dávkách. Po 6 měsících užívání se nádory zmenšily, celkově se žena cítila dobře. Za dva roky nádor zmizel. Dále pokračuje v užívání až do dnešních dnů, bez recidivy. Přípravek užívá od roku 1997.

Další odpovědi
LuciJe

To záleží. Nedá se to říct bez znalosti toho, o jak starého a zdatného člověka jde, jaká část těla je napadena… Obecně se dá často říct, že třeba staří lidé se závažným stupněm rakoviny žijí bez zásadních problému často daleko déle, než by žil třeba mladý člověk. Ale skutečně je to velmi individuální a ani lékaři to mnohdy nedokáží odhadnout (nebo odhadnou špatně). Dnešní léky zvládnou projevy nemoci hodně potlačit a vhodnou životosprávou a pozitivní myslí se dá taky ovlivnit leccos.

Attack-design

bohužel zpravidla do pár měsícú – let, ale silný jedinec i déle