Ozubený řemen - jaký?

Mám zničený ozubený řemen na kterém není nic napsané. Potřeboval bych nový a když se kouknu do nějakého shopu - třeba sem http://proprumysl.cz/… tak z toho množství typů jsem celej vedle. Jak mám najít ten co potřebuji ?

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zadala bych parametry té dané věci ke které potřebuju ozubený řemen.

Další odpovědi:

Zlatý

Stačil by počet zubů a šířka řemenu, ale musíš znát profil ozubení !! Pro různé profily jsou různá označení.

Stříbrný

Buď změřit a popsat řemen obchodníkovi, nebo ho vzít ssebou do obchodu (pokud máš nějaký po ruce). Nevím odkud seš, ale třeba v Praze Strašnicích jsem našel krámek, kde řemeny i řežou na míru...
Pokud se nikam nedostaneš, začni s dělením ozubený/žebrovaný, zjisti velikost zubů (šířku, výšku), rozměry řemenu (šířku, délku)

Stříbrný

utrum, buď podle použitého stroje, nebo dle poškozeného řemenu. V prodejných řemenů mají specielní měřidla jak na průměry tak i na zuby.
(něco podobného jako se měří závity)

Stříbrný

Pokud na něm není nic napsaného je dobré ho koupit někde osobně kde je prodávají nebo v servise.určitě ne přes net.Pokud to je rozvodovoý řemen k autu dej si bacha aby to byl ten co tam má být. Špatný nebo přetržený řemen zničí polovinu motoru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.