Bronzový

otcové,kolik platíte mesíčně vyživné na vaše ditě?

vim,ze je to ruzne,ale zajima mě,zda jste živnostníci,či zaměstnanci a dle čeho vám to soud určil.DĚKUJI.
Doplňuji:
dr.axl,máš pravdu,děkuji za upozornění,neuvědomila jsem si to,a zároven dík moc za předchozí odpověd,Tobě,i ostatním.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Neplatím, jelikož mi není určeno a ani být nemůže.
Jinak se to určuje podle výdělku. Nevím jistě, ale je prý i takový případ, že se bere v úvahu tvé-otcovo povolání. Např. soustružník který má v místě příjem cca 20 tisíc a je zaměstnán jako přidavač s 8000Kč, tak je mu plat počítán jako by byl ten soustružník, aby neměl snahu se vyhýbat.
Ale opravdu je to individuelní a záleží na domluvě obou rodičů dítěte, pokud se nedohodnou určí to soud.

Další odpovědi:

Znám u svých kamarádek dva případy, kde platí zaměstnanec Tatry Kopřivnice na dvě své děti po třech tisících (výši určil soud). Brusič kamenů s podstatně vyššími výdělky platí po šesti tisících na své dva syny a kromě toho hradí většinu jejich mimoškolních aktivit. Platí kroužky, sportovní výstroj i většinu ostatních nákladů. Tady je výše výživného založena na domluvě rodičů.

Stříbrný

Vypočítává se to z výdělku, jeto asi okolo 15%. Mě bejvalá platí 2500,- na každýho kluka (mám 2) + polovinu na výšší výdaje, což je např. škola v přírodě, tábor apod.
Nicméně už mi ale dluží za 3 měsíce zpět + polovinu za lyžařské výcviky.

Stříbrný

Po rozvodu jsem byla já u otce a bratr u mamky, naši se zprvu dohodli na částce dvou tisíc, kterou si posílali alá "vylej-nalej" pro doložení soudu už před rozvodem. Po rozvodu si už samozřejmě neplatí nic, jelikož to vyjde nastejno. :-) Soud částku schválil s tím, že by pro obě strany uznal i menší (otec zaměstnanec, matka podnikatelka). Je to různé, ale záleží hlavně na dohodě.

Diskuze k otázce

anonym

Porušení zákonů
Není povoleno uvádět cokoliv, co je v rozporu s platnými zákony. Je nepřípustné navádět lidi ke sdílení jejich osobních údajů. Je zakázáno porušovat autorská práva, vyhrožovat nebo porušovat soukromí ostatních.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.