Berušinka

Výše alimentů podle platu

Omlouvám se, zase já a alimenty. Ale musím si něco ujasnit. Na internetu jsem četla a našla jsem tabulku, že 3000 kč výživné se dává, když má platič (nebo jak to mám říct) plat 10 000 kč – 20 000 kč. Je to tak ? Nebo jsou jiné tabulky, které opravdu platí ?

Nejlepší odpověď
verka

Tabulky jsou pouze orientační. V úvahu se bere věk dítěte, potřeby dítěte, jestli si otec dítě bere, dává mu dárky, každý případ je individuální a posoudí to soud. Rodiče mají přispívat stejnou měrou atd.

Další odpovědi
atriplex

Dokonce bych ještě řekl, že ty tabulky jsou dosud jen návrhy k diskuzi, a že je soudy snad ani dosud nepoužívají. Vyýživné se tak stanovuje na libovůli soudce, který vyhodnotí situaci obou rodičů a pak rozhodne.