Kepler

Otázka za milión dolarů: odkud pocházíme?

Myslím tím druh Homo sapiens.

Nejlepší odpověď
NoFear

Jsme cizího původu, nic podobného na Zemi nenajdeš

Život sem asi přišel z vesmíru(ještě v podobě mikroživota) tedy i my. Ovšem vyvinuli jsme se z primátů a všechny nás stvořil bůh. :D
I když podle chování lidí, kteří jednají jako invazivní druh, je pravděpodobné, že jsme se sem dostali až jako ten druh opic, který již „mutoval“ v člověka. Možná nás sem někdo dovezl nebo si někdo vypůjčil pár opiček, trochu je geneticky upravil a pak je zase vrátil…
… A třeba nás teď z dálky naši tvůrci pozorují a náramně se baví. ;)

Či další hypotéza. Dostali jsme se tu z vesmíru dávno a přiletěli jsme sami. Byli jsme velmi vyvinutá civilizace, ale byla kompletně zničena, nezanechala po sobě stopy a z té civilizace zůstalo jen pár jedinců, kteří se začali chovat jako zvířata a nějaká ta civilizace se musela opět teprve začít rodit.
Tomu sice za mák nevěřím, ale je to jedna z konspiračních teorií, kterou jsem slyšel. A připadá mi zajímavá.

Ovšem přijde mi velmi zajímavé, že právě jen náš druh se evolučně vyvinul do takové rasy a takové vyspělosti, které dosahujeme. Zajímalo by mě, co přesně to způsobilo. Nemyslím přímo ten rychlý vývoj civilizace, ale spíš vůbec ten vývoj opice-člověka v racionálního tvora. A to až teprve on umožnil vůbec nějaký ten vznik civilizace. Ten vývoj myšlení, schopností, dovedností, charakteru,.. A do takových rozměrů, rozmanitostí. Za mě naprostá záhada.

Další odpovědi
aliendrone

Máte jinou teorii? Jakou?

No, z DOMÁCÍCH primátů určitě nepocházíme. Jestli „za vším“ stojí Bůh nevíme. Co víme je, že tak jak to popisuje Bible a spol to NENÍ. Co se týká mimozemského původu – inu JAK KDO. Domovina Její Excelence je s velkou pravděpodobností interdimenzionální, přičemž na Zemi je pouze vstupně/výstupní bod k ní. (Chápej, tzv. „Jáma PEKELNÁ“ je jen ústí červí díry vedoucí do PEKLA!) ;) :D :D

Lgee

Vyvinuli jsme se domácích primátů

led

Máte jinou teorii? Jakou?

Kepler, lakomec, skrblík!! Tak lacno chcete kúpiť odpoveď na otázku „Kto si človeče, odkiaľ prichádzaš, kam kráčaš?“ Chápem, že len tlmočíte známu otázku istých hviezdnych dobrodruhov, ich zlopovestného špióna a diverzanta aliendrona, ktorý to už na ľudstve skúšal pomocou známych „7 morových rán“ a dnes pripravuje pomocou malého nenápadného covidka pristávaciu plochu pre svoj plánovaný okupačný prílet začiatkom júla (července) tohto roku.
Nuž aká otázka, taká odpoveď:
odkud pocházíme? na to možno dnes odpovedať len nespisovne: „Predsi od hentál, tam, kde žili naši prarodiče a kráčame ta het… ta, kde chceme, aby odtál pocházeli naše dítka!“ Za tak malé peniaze, čo to je 1 000 000 USD pred zdanením, si viac nekúpite.

annas

Máte jinou teorii? Jakou?

Několik otázek v archivu, i když ne za milion.

¨Jedna z posledních – vložil aliendrone
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-rikate-tomu-ze-lide-pochazeji-z-evropy-zatimco-opice-z-afriky

"Co říkáte tomu, že lidé pocházejí z Evropy, zatímco opice z Afriky?!

1. Kdo jsme, odkud pocházíme, kam kráčíme..

"Je možné, že kolébkou lidstva nebyla Afrika, ale Evropa

Nálezy z poloviny roku 2017 učiněné archeology v Řecku a Bulharsku i nález stopy jednoho z našich předků na Krétě totiž ukazují, že člověk by mohl pocházet nikoli z Afriky, ale z Evropy

Podle vědců je tak možné, že se vývojové větve člověka a šimpanze oddělily již mnohem dříve, než se myslelo, a to nikoli v Africe, ale právě ve východním Středomoří." atd.

https://veda.in­story.cz/578-odkud-vlastne-pochazi-clovek-je-mozne-ze-kolebkou-lidstva-nebyla-afrika-ale-evropa.html

"Historie vzniku člověka je opičí divadlo. Je to detektivka s tisíci otevřenými otázkami a tisíci pseudologickými odpověďmi.“ — Erich von Däniken

Zdroj: https://citaty­.net/temata/vznik/

2. Bůh stvořil člověka, ten ochutnal ovoce ze stromu poznání, ale místo vědění občas dělal hlouposti, tedy, zblbnul. je přece obvyklé, že člověk vždy dělá opak, tudíž někde našel strom zblbnutí a stal se člověkem moudrým a začal jíst ze stromu života …

GM

Jsme cizího původu, nic podobného na Zemi nenajdeš

zjentek

Máte jinou teorii? Jakou?

JÁ z OPY! (Opava)

autacek

Jsme cizího původu, nic podobného na Zemi nenajdeš

Dnes se již i mnozí vědci začínají přiklánět k názoru, že Darwinova teorie evoluce života má v případě primátů drobné trhliny i že vedle sebe žilo ve stejné době více člověčích druhů (homo …) a ten náš nad těmi druhými zvítězil.

Další zajímavostí je, že ze stejného základu se najednou vyvinulo více ras, přitom jsme prý všichni stejní. Akorát rozdíly jsou dodnes mezi mnohými propastné.

No a nakonec, náboženství, i když opět v různé podobě, vlastně po generace udržujeme myšlenku a předáváme dál učení, že sem (zjednodušeně) kdysi dávno někdo přišel z nebe, stvořil člověka a řekl mu, jak se má správně chovat. Obecně se této osobě říká Bůh, každopádně to byl však mimozemšťan.

zbyndo

Jsme cizího původu, nic podobného na Zemi nenajdeš

Midoc

Máte jinou teorii? Jakou?

Češi přišli z oblasti řek Visly a Dněpru.
https://www.an­tickysvet.cz/26059n-venedi-slovane
Pravděpodobně Slovavané i Češi vznikli evolučním vývojem.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Evoluce_%C4%8Dlov­%C4%9Bka

MichaelOffic

Máte jinou teorii? Jakou?

Z dělohy:))

JežíšKristus

Máte jinou teorii? Jakou?

Homo? Jakože jsme gejové? Haha

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

led>>> Ó vlaštovičko obratná, erotochlívák odpověď pochopitelně zná a jen Vás zkouší. Otázka ve skutečnosti DÁVNO vyřešena.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KXbF3R4gpD4&ab_chan­nel=swabino007 ;) :D :D

NoFear

Počky. Tys to neupřesnil. Teď každý z odpovídajících dostane milion dolarů? :D anebo si musíme počkat na správnou odpověď…? až ji někdo nalezne.
Jako, já ti klidně pošlu číslo účtu. ;)

Kepler

Za milión dolarů je otázka, nikoliv odpověď. Až mi pošleš odpověd, staneš se mým bohem i majitelem účtu 🙂

NoFear

Á, no škoda.
Tedy vlastně správně zodpovězená otázka je za ty prachy, ne.. Tak třeba na ni jednou najdu tu skutečnou odpověď. ;)

Kepler

Tak to budeš vyjímečný človíček. Mimochodem, na účtu toho moc nemám 🙂