Kolemjdoucí

Otázka na pravopis

Píše se: montáž sádrokartonovÝch příček nebo sádrokartonovÍch příček? Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Existují přece vzory pro skloňování. Stačílo si tedy říct: sádrokartonový jako mladý. Mladých = sádrokartonových.

Další odpovědi
Miisa

sádrokartonových

lukas.zmizik

„sadrokartonovich“ tedy vidim poprve v zivote

bolak

Používej Google Chrome, ten ti to, když to napíšeš blbě, hned červeně podtrhne a máš odpověď.

Já ho taky používám, ale musel jsem tam přidat pár tisíc výrazů, protože mi spoustu slov podtrhával, jako že vůbec neexistujou.

Nicméně I a Y google bez problému zvládá.

Vlk-Gabriela

Písmeno ch je stejně jako h, k, r, d, t, n tvrdá souhláska a tak se napíše: montáž sádrokartonových příček.