hlavi

otazka na amnestii rizeni bez ridickeho opravneni

dobry den chtel jsem se zeptat zda-li se vztahuje amnestie i na me mel jsem ridicky prukaz skupiny B ale ridil jsem motorku a dostal jsem na rok zakaz rizeni vsech motorovych vozidel pokutu a sedm bodu nebyl jsem pod vlivem zadne navykove ladky a chtel bych vedet jestli se to na me vztahuje mam tam §180d tresniho zakona ,pote byla okresnim statnim posuzovana k nizsimu stupni spolecenske nebezpecnosti jako prestupek proti bezpecnosti a plynulosti provozu na pozemnich komunikacich podle ustanoveni § 22odst.1 pism.e vztahuje se te to take na to

Odpovědi
Standa1

´Amnestie´ se vztahuje (podle § 419 nového trestního zákoníku) k
trestům uloženým přede dnem 1.1.2010 za činy, který nejsou trestnými činy podle tohoto zákona, popřípadě k jejich nevykonaným zbytkům, které se nevykonají.

Protože váš trestný čin (§ 180d) byl ještě před 1.1.2010 přek­valifikován na přestupek, tak nyní není co ´amnestovat´.