Mohu požadovat ošetření lékařem mimo místo bydliště?

Zdravíčko,

Jsem mimo místo bydliště a možnosti navštívit svého praktického lékaře, přesto bych potřeboval ošetřit. Mohu zajít k jinému praktickému lékaři ? Bylo mi z různých zdrojů řečeno, že ze zákona mě musí ošetřit každý lékař, přesto mě dnes jedna praktická lékařka odmítla, na pohotovost se mi nechce, je to denodenně strašný nátřesk.

Odpovědi:

Bronzový

100% máte nárok na ošetření pokud jste v situavi ohrožující (úraz, infarkt, mdloby, kolaps, vysoká horečka atp.) Váš život - tam Vás musí lékař ošetřit. => akutní případ - jedině to je pak ze zákona :)..
K tomu obvykle slouží pohotovost (90 Kč) nebo mimo provozní dobu též nemocniční ambulance (interna, chirurgie).

Praktický lékař u kterého nejste registrován Vás ošetřovat "zdarma" jistě nebude a nemusí (pokud nejste v ohrožení života)!!!
Jsou placeni za "kartotéku"..... jiné obory za výkony....
Zřídka člověk sežene na přechodnou dobu v místě studia či pracoviště ochotného praktika, snad takového, který vás zaregistruje (nutný výpis z karty).
Odborné lékaře můžete oslovit sám (objednat se nebo po domluvě na čekání - i půl dne) i bez doporučení praktického lékaře.
Pokud nepomohou dostupné přírodní léky a zakoupené v lékárně
=> potřebuji lékařské ošetření, "nátřesk nebo ne" prostě si po domluvě, když něco potřebuji s donesenou svačinou počkám :-D

Doplňuji:
Některé školy (VŠ) a podniky/firmy mají "spolupracujícího " lékaře, takový by snad vás mohl po po domluvě ošetřit, vystavit potvrzení apod.
Jinak doporučuji po dohodě se stávajícím praktikem dočasnou přeregistraci (pokud bude mít někdo volnou kapacitu a bude ochoten se vás ujmout).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.