ornithogalum dubium

je to nějaký druh ptactva?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o ptáka, ale rostlinu.

I když tento druh se neřadí mezi klasické, venku zimující cibuloviny, rozhodně stojí za to se o něm zmínit. Ornithogalum dubium se řadí do čeledi Hyacinthaceae . Rod sám obsahuje asi 80 druhů. Pochází z oblastí Jižní Afriky. Tento snědek je rostlinou pro pěstování v nádobách, stejně tak jako Ecoumisy, které se na zimu ukládají […]

Více se o rostlině dovíte na:

Zdroj: http://skalnic­kar.krasa-netresku.cz/2010/01/­ornithogalum-dubium/

Další odpovědi
panenka

Ornithogalum thyrsoides Jacq. (Ornithogalum dubium)
čeleď: Hyacinthaceae
květ:
oranžový,až 3 cm velký, okvětí, kvete květen – srpen

typ listu: podlouhlý
rozšíření v ČR: pěstovaný, pokojový
stanoviště: slunné, půda zahradní, smíšená s přídavkem rašeliny
množení: mladými cibulemi
plod: tobolka
životnost: zásobním orgánem je cibulovina; vytrvalý, v našich podmínkách jednoletý, vysoký do 30 cm (s květem do 40 cm)

další informace: záhony

Před prvními mrazíky dáme do sklepa. Po zaschnoutí odřežeme nať, necháme v květináči. V březnu přesadíme do nové zeminy, přeneseme do tepla nad 20 °C narašit. Po 20. květnu můžeme dát na venkovní stanoviště.

Zdroj: http://atlasbo­tani.eu/index­.php?detail&cis­lo=2040