9gagator

Snažím se rozhýbat starší PC, u kterého někdo zapomněl heslo do Windows 8.1. Poradíte, jak vyřešit vstup do BIOSU atd.?

Zdravím,
nastíním problém co nyní řeším:
Snažím se rozhýbat starší PC u kterého někdo zapomněl heslo do windowsu 8.1.
Na základní desce není port PS2 a v biosu není nastavené napájení usb při zapnutí, takže se klávesnice aktivuje až při zapnutých windows, disketu obnovení nemám.

Na hlavu se stavím a stejně nevím…dokonce jsem se dostal do jakési sub nabídky windows při vypínání, ale už nevím čím, to když jsem zrovna hryzal do klávesnice.

Prosím…snažně moc prosím…kohokoli, cokoli.

Původní neotázka
oříšek pro IT, řešení vstupu do biosu

Táááák jsem to vyhekroval…heslo 123456.

Ohledně portu na desce…sic tam je, ale na vidlici (kolíková lišta) zapojovat konektor ps2 se mi opravdu nechtělo a to napájení USB lze zapnout už při startu…ale světe drž se- v Biosu.

Odpovědi
jáára

Když tam není PS/2, tak co tam je? DIN?

Alfonz.SPO

zkus resetovat bios, treba ve vychozim nastaveni usb klavesnice pojede

Floki

Na wiki píšou že mnohé desky nemají sice PS/2 vyvedený vzadu ale na desce je k dispozici za použití vnitřního konektoru,asi něco jako když si na přední stranu case taháš USB,tak něco takovýho. Takže zjistit co je to za desku a jestli má tuhle možnost.

Jinak je to teda pěknej mindfuck když nereaguje klávesnice při bootovaní,taková funkce by vůbec neměla jít zapnout podle mě,alespoň ne pro všechny porty USB. Schopnost dostat se do biosu musí být zachována i přes absenci PS/2 portu takže bych zkusil všechny USB vepředu,vzadu i na desce a nebo resetnout bios vyloupnutím baterky ze základní desky.

suaeda

1/ Pokud je zaheslován bios tak buď existují universální hesla a nebo resetnout bios tak, že vyndáme na chvilku baterii na zákl. desce.
2/ Pokud není známo pouze heslo do Win tak by možná pomohl program, který nemají rádi správci sítí u svých klientů – OPHCRACK
http://ophcrac­k.sourceforge­.net/
Prográmek se vypálí na CD a počítač se pomocí něj nabootuje a tak zjistíme všechny uživatelské hesla do Win.
Možná už existuje něco lepšího.