Onemocněla jsem ikdyž jsem se již léčila ATB.

Dobrý den,ráda bych se zeptala jak je možné že jsem onemocněla nejspíš angínou (nemohu polykat,jsem celá pomlácená,není mi dobře) ikdyž mám v sobě jednu krabičku antibiotik a již beru druhou. ty mám ale z alergologie na přeléčení černého kašle který se objevil v krvi. měla jsem za to že bych na ATB onemocnět neměla ,ještě ke všemu ne se dostat do takového špatného stavu jako jsem ted. K lékaři jsem zatím nešla ,antibiotika mám tak co by mi jiného dala. Mám Fromilid 500. Jen se prostě divím jak mě mohla takhle skolit angína když již v těle mám určitou dávku ATB. Děkuji za odpověd. Kozlová

Odpovědi
Bunnik

To je na nás docela zapeklitá věc. Ale napadá mě:

  • superinfekce (jakoby další infekce) jinou bakteriíí, která je na tyhle ATB rezistentní
  • superinfekce nějakými viry nebo teoreticky i nějakými houbami
  • ATB nezabírají na současnou infekci a ta se rozšířila

Těžko říct, otázkou třeba je jestli máte teploty, povleklé hrdlo… atd. Možná by bylo přece jen dobré zajít k lékaři, pokud se to nezlepší.